Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Tarihi Buluşma Sosyal Medyada

Uzun bir süredir sosyal medyada ana gündem olarak tartışılan, yerel seçim konusunun yansımaları, son haftalarda #tarihibuluşma ile arttı.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olan, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun televizyon ekranlarında canlı yayına birlikte çıkmaları, yerel seçimi takip edenlerin oldukça ilgisini çekti.

Canlı yayına katılıp katılmayacakları, hangi kanalda yayınlanacağı, moderasyonu kimin üstleneceği vb. tartışmalar, tüm medyada olduğu gibi, sosyal medyada da yorumlandı.

Yayını, İsmail Küçükkaya’nın sunması ve tüm kanallardan yayınlanabileceğinin açıklanmasıyla gözler 16 Haziran canlı yayınına çevrildi.

DigiLUP verilerine göre, son 1 haftada #tarihibuluşma ile ilgili 1 milyonu geçen sayıda paylaşımda bulunuldu.

Siyasi partilerin yanısıra, medya dünyası da konuya oldukça ilgi gösterdi.

Yayına kadar çeşitli yorumlar alan program, yayından sonra da İsmail Küçükkaya’nın sunumu, adayların yayın esnasındaki tavrı ve ailelerin katılımının yorumlandığı iletilere konu oldu.

Tarihi Buluşma adıyla yorumlanan canlı yayının, beklentiyi karşılamadığı yönündeki yorumlar öne çıktı.

En fazla etkileşim alan iletiler; Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın Twitter hesaplarından yapılan aile fotoğrafını içeren paylaşımlar, Fatih Portakal’ın Instagram hesabından yaptığı Urla’dan izlenen yayın mesajı ve Uğur Dündar’ın Twitter hesabından paylaştığı yayınla ilgili heyecansız yorumu oldu.

İki adayın ekrandaki görüntüsünün çokça paylaşıldığı yayın gecesi, en fazla öne çıkan görsel, Yıldırım ve İmamoğlu ailelerinin birlikte yer aldığı fotoğrafı içerdi.

Yayınla ilgili yorumlarda takdir toplayan detay, adayların eşlerinin ve çocuklarının birbirlerine karşı gösterdikleri nezaket oldu.

Ayrıca, yayınla ilgili yapılan sosyal medya paylaşımlarına şu hashtagler yansıdı: #BYvsEİ #tarihibuluşmaFOXta #TarihiBuluşma #TarihiİstanbulBulusması #OyumSanaPikaçu #YıldırımÇarptı #İşteBöyleKonuşabilmeliyiz