Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

12 Dev Adam Alkış Topladı

12devadam

DigiLUP, sosyal medya gündemini araştırmaya devam ediyor.

Çin’de düzenlenen 2019 FİBA Basketbol Dünya Kupası’nda E Grubu’nda ABD, Çekya ve Japonya’yla birlikte boy gösteren Milli Takımımız, dün ABD’ye karşı verdiği mücadeleyle sosyal medyada gündem oldu.

12 Dev Adam, tüm dünyada 114 Bin 434 sosyal medya paylaşımına konu oldu.

Türkiye – ABD maçı boyunca ve sonrasında #12DevAdam hashtagi uzun süre TT Listesinde birinci sırada yer alırken, Millilerimiz tarihimizde ilk defa ABD’yi yenmeye çok yaklaştı. Maçın sonunda 81 -79 öne geçen 12 Dev Adam, son saniyelerde ABD’ye engel olamadı ve faul atışlarıyla skor 81-81’e gelerek maç uzadı.

Uzatmalarda da çok iyi mücadele eden Milli Takım, nefes kesen 5 dakikalık uzatma sonucunda 93-92 mağlup oldu. Uluslararası turnuvalarda kolay kolay yenilmeyen yıldızlar topluluğu ABD’yi elinden kaçıran millilerimiz verdiği mücadeleyle sosyal medyada da ses getirdi.

Son saniyelerde kaçırdıkları serbest atışlarla ilgili çok konuşulan milli basketbolcularımız Cedi Osman ve Doğuş Balbay günün en çok konuşulan sporcuları oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, dünyaca ünlü spor kanalı ESPN’e kadar bir çok sosyal medya hesabından 12 Dev Adam ile ilgili paylaşım yapıldı.

Maçla ilgili en çok etkileşim alan paylaşımlar şöyle;