Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Afili Aşk final mi yapıyor?

MTM Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarına göre, yayında olan yerli dizilerin TOP 10 listesi belirlendi.

İlk sırada, haftalardır yerini bırakmayan, Kanal D dizisi Afili Aşk var. Afili Aşk bu hafta, sosyal medya yansımalarında düşüş yaşasa da yerini korudu.

Dizinin final yapacak olması, sosyal medyada da hızla yayıldı. Sosyal medya kullanıcıları şimdi finalin mutlu sonla mı olacağını, yoksa dizinin izleyiciyi ters köşe yapacak bir sonla mı bitirileceğini merak ediyor.

Çağlar Ertuğrul sosyal medya hesabından, Kerem’in odasından çekilen fotoğrafı “son sahneler” notuyla paylaştı.

Öğretmen ilk haftasında listede

Geçtiğimiz hafta Fox TV’de başlayan ve Çarşamba günleri yayınlanacak olan Öğretmen dizisi, ilk haftasında, sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı. İlker Kaleli, Ceren Moray  ve Afra Saraçoğlu’nun başrolü paylaştığı dizi fragmanıyla da öne çıkmış, çok konuşulmuştu.

Japon yapımı bir dizi olan Öğretmen’in, orijinal adı Homeroom ve Japonya’da yayınlandığı dönem de rating rekorları kırmış. Fox TV’nin iddialı projelerinden biri olan Öğretmen ile ilgili bu hafta, 50 bini aşkın yorum yapıldı ve dizi listenin 7. Sırasına yerleşti.

Başrol oyuncusundan paylaşım

Dizi ile ilgili sosyal medya yansımalarında, en fazla etkileşim alan iletilerden biri, dizinin başrol oyuncusu İlker Kaleli’nin hesabından yapıldı.

Kaleli, paylaşımında, dizide de çok dikkat çeken Tolstoy’un “İnsanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak, ruhen ameliyat etmek içinse uyandırmak gerekir” sözüne yer verdi.

Yorumlar olumlu

Öğretmen dizisinin; töre, mafya, cinayet, kadına şiddet gibi hikayeleri barındıran dizilerden çok farklı olduğu için beğendiklerini ifade eden sosyal medya kullanıcıları, dizi ve oyuncular için olumlu yorumlarda bulundu.

Sosyal medyada; bu sezon, farklı konseptte dizilerin öne çıktığı, bu dizinin de uzun soluklu olmasını diledikleri paylaşıldı.

Öğretmenlerin tepkisi

Öğretmenlik mesleği ile ilgili yapılan yorumlarda ise sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü. Bazı öğretmenler, öğretmenlik mesleğinin “piskopatlıkla” bağdaştırılamayacağını belirtirken, bazı öğretmenler dizide öne çıkan akran zorbalığının güzel anlatıldığını paylaştı.

Önümüzdeki süreçte, dizinin orijinal hikayeyle devam edip etmeyeceği ve eğitim camiasından alacağı farklı tepkiler merak ediliyor.