Antalya’da, eski gazeteci, fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Müge Ayyıldız, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla birlikte dikkat çeken bir çalışma yaptı.

Sanatçılar, tramvay istasyonunda, bale kıyafetleriyle dans etti. Medyada yer alan haberlere göre; gösteriyi fotoğraflayan Müge Akyıldız, bir proje yürüttüklerini ve bu gösterinin de proje kapsamında olduğunu açıkladı. Akyıldız, proje tamamlanınca, bir sergi açılacağını ve gelirinin engelliler yararına kullanılacağını belirtti.

Şikayet eden oldu

Bu tarz gösterilerle sanatın halkla buluşmasını da amaçladıklarını anlatan Akyıldız, Antalya Tramvay istasyonunda yaşadıkları ilginç bir olayı da anlattı.

Ayyıldız, “Birileri bizi şikayet etmiş. Polis geldi. ‘Burada çıplak vatandaşlar olduğu ihbarını aldık. Galiba sizsiniz’ dedi. Tabi orada ne yaptığımızı anlattım. İşleri gereği kimlik kontrolü yaptılar ve sonra da teşekkür edip gülümseyerek gittiler. Benim için unutulmaz bir anı oldu bu” dedi.

Sosyal Medyada da gündem oldu

Antalya’da yaşanan hem düşündüren hem güldüren bu durum, sosyal medya kullanıcılarının da gözünden kaçmadı. Digilup verilerine göre, olay, internet sitelerinde haber olmasıyla birlikte, sosyal medyada 1.500 paylaşımda, yorumlandı.

En fazla etkileşim alan paylaşım, @siyahserit3 hesabından yapılan “Türkiye vatandaşının bale ile imtihanı” başlıklı ileti oldu.

Konuyla ilgili yapılan sosyal medya paylaşımlarında, Fransa’daki grevde bale gösterisi yapan sanatçılar hatırlatıldı.

İstasyondan fotoğrafların dahil edildiği paylaşımlarda, vatandaşların şaşkın bakışları öne çıktı.

Resim

Gösteriyi eleştiren paylaşımlar yapıldı

Tepkiyi eleştiren veya mizahi detaylarla yorumlayan sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra, istasyonda yapılan bu gösteriyi yanlış bulanlar da oldu.

Sosyal medya kullanıcılarının bazıları, bale gösterilerinin sokakta değil, salonlarda yapılması gerektiğini belirten paylaşımlar yaptı.

Resim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir