Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Aşk 101 hızlı giriş yaptı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarına göre, bu hafta dizilerle ilgili toplam 526 bin paylaşım yapıldı.

Hikayesinin, henüz yayınlanmadan, tartışmalara yol açtığı dizi, yayınlandığı ilk haftada, listenin 1. sırasına yerleşti.

Öğretmenlerinin bir basketbol koçuna âşık olmasını sağlamaya çalışan dört isyankâr ve bir örnek öğrencinin hikayesini anlatan dizide, öğrencilerin birlikte arkadaşlığı, aşkı ve kendileri olma cesaretini öğrenmeleri konu ediliyor.

Başrollerinde;Pınar Deniz,Kubilay Aka,Mert Yazıcıoğlu’nun yer aldığı yeni proje, bazı sahneleri topluma kötü örnek olduğu gerekçesiyle eleştirildi.

Dizide bir karakterin eşcinsel olması ile başka bir öğrencinin öğretmeni ile ilişki yaşaması da sosyal medyada en fazla tartışılan konular arasında yer aldı.

Herkesin evinde olduğu ve diğer dizilerin yeni bölümlerinin yayınlanmadığı bir dönemde Netflix’in yeni projesini yayına alması, diziye olan ilginin artmasına sebep oldu.

Sefirin Kızı’nda artış var

Dizilerin sosyal medya yansımaları genel olarak azalsa da Sefirin Kızı dizisinde bu hafta artış var. Star Tv’de; Neslihan Atagül ve Engin Akyürek’in başrolü paylaştığı dizi, bu hafta yansımalarını 2 katından fazla arttırarak, 3. sırada yer aldı.

Oyuncuları ve çeşitli sahneleriyle öne çıkan paylaşımlarda, finale dair tüyo veren bir paylaşım da yapıldı.