MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarına göre, sezonun başlamasıyla, yerli dizilerin konuşulma oranı arttı.

Sezon dizilerinin yayına girmesi, Fox Tv’nin iki yaz dizisini etkilemedi. Hatta başladığı günden bu yana zirveyi bırakmayan Bay Yanlış, yansıma adediyle, çıtayı epey yükseltti.

Can Yaman ve Özge Gürel’in başrolde yer aldığı dizi, bu hafta 1 milyona yakın iletide yorumlandı.

Sen Çal Kapımı yerini bırakmadı

Digilup oyuncular Top 10 listesinde, ikinci sıraya İyi Günde Kötü Günde başrol oyuncuları Ozan Dolunay ve Elçin Sangu geçerken, dizi listesinde aynı sonuç görülemedi. Yerli dizilerin sıralamasında Sen Çal Kapımı 2. sıradaki yerini korudu.

Serkan ve Eda çiftine çabuk ısınan izleyici, bu hafta yayınlanacak bölüm için, oyunun sona erip ermediğini merak eden paylaşımlar yaptı. Çiftin, sözleşmenin dışına çıkıp aşık olmalarına dair beklentiyi arttıran fragmanlar, yüksek oranda etkileşim aldı.

Hercai geri döndü

Atv’nin popüler dizilerinden Hercai, yeni sezonun bölümleriyle ekrana gelmeye başladı. Ebru Şahin ve Akın Akınözü’nin başrolü paylaştığı dizi, bu hafta 3. sıradan listeye giriş yaptı.

Ebru Şahin de dizinin yayınlanmasına dair heyecanını, kendi hesabından paylaştı.

Geçen haftaki yansımalarını da arttırsa da İyi Günde Kötü Günde dizisi, sıralamada Sen Çal Kapımı ve Hercai’den sonra yer aldı.

Çukur yükselişte

Show Tv’nin popüler dizilerinden Çukur, bu hafta 2 kat daha fazla paylaşımda yorumlandı. Çukur’un Youtube hesabından yayınladığı videolar, milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Ramo’da 11 yaş krizi

Yeni sezon bölümleriyle yayınlanmaya başlayan bir diğer dizi de Show Tv’nin Ramo’su oldu. Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç’in başrolünü paylaştığı dizi, ilk haftasında listeye 10. sıradan giriş yaptı. Dizinin bir sahnesinde yer alan bıçaklanma görüntülerinin, Rtük’e gönderilen şikayet mesajlarına yansıması, yeni bir tartışma başlattı.

Mesajı gönderen kişinin 11 yaşında olması, o yaş grubunun o saatte ekran başında olmasına dair eleştirel yorumlara sebep oldu. RTÜK’ün bu kadar yayılan bir mesaja karşılık, diziye yaptırım uygulayıp uygulamayacağı merak konusu.

Masumlar Apartmanı’ndan etkileyici sahneler

TRT 1’in bu sezon ekrana getirdiği Masumlar Apartmanı, bilindik dizi konseptinin dışında bir proje olarak yorumlandı. Digilup Top 10 listesine giremese de özellikle bazı sahneleri ve oyuncularıyla, sosyal medyada çok konuşuldu.

Birkan Sokullu, Merve Dizdar, Farah Zeynep Abdullah gibi bir çok ünlü oyuncunun yer aldığı dizide, Safiye karakterinin titizliği ile Ezgi Mola’nın oyunculuğu öne çıktı.

Safiye’nin el yıkamasını, Covid tedbirleriyle yıkanan ellere benzeten olurken, bu kadar temizlik altında, gelecek su faturasına değinenler oldu.

Diziyle ilgili yorumlarda ayrıca, çöp odayı merak edenler ve Safiye’yi Kırmızı Oda’ya terapiye götürmek isteyenler yer aldı.

Menajerimi Ara’ya kim konuk olacak

Star Tv’nin bu sezon başlayan dizisi Menajerimi Ara, bu hafta interaktif bir çalışma yaptı. Sektörden tüyolar da veren diziye, her hafta konuk olan oyuncuların kim olacağı, bu kez izleyiciye soruldu.

Sosyal medyada yer alan haberlere göre, konuk olarak katılması istenen oyuncular; Aras Bulut İynemli, Hazal Kaya, Barış Murat Yağcı oldu.

İşte dizilerin sosyal medya sıralaması:

NODiziKanalGünHashtagİleti Adedi
1Bay YanlışFoxCuma#BayYanlış844.400
2Sen Çal KapımıFox TVÇarşamba#SenÇalKapımı382.900
3HercaiATVCuma#Hercai147.200
4İyi Günde Kötü GündeStar TVCumartesi#İyiGündeKötüGünde136.000
5ZümrüdüankaFox TVCumartesi#Zümrüdüanka123.300
6ÇukurShow TVPazartesi#çukur94.500
7BarajFox TVSalı#Baraj 80.300
8Sefirin KızıStar TVPazartesi#SefirinKızı78.000
9Yeni HayatKanal DPerşembe#YeniHayat51.100
10RamoShow TVSalı#Ramo43.000
11ArızaShow TvPazar#Arıza32.400
12Menajerimi AraStar TVSalı#MenajerimiAra28.500
13Mucize DoktorFoxPerşembe#MucizeDoktor25.400
14Kırmızı OdaTV 8Cuma#KırmızıOda18.700
15Masumlar ApartmanıTRT 1Salı#MasumlarApartmanı17.400
16Çatı Katı AşkKanal DPerşembe#ÇatıKatıAşk16.500
17BabilStar TVCuma#Babil12.800
18Yasak ElmaFox TVpazartesi#yasakelma8.800
19Kuzey Yıldızı AşkShow TvCumartesi#KuzeyYıldızıİlkAşk6.100
20Gençliğim EyvahAtvPazartesi#GençliğimEyvah5.400

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir