Dijital medya takibi, markaların kaliteli işler ortaya koymasında ve sosyal platformlarında sürekliliği korumasında önemlidir. Markaların içeriklerini ortaya koydukları, işlerini paylaştıkları alanların takibi, pek çok açıdan markalara artılar ve eksiler kazandırmaktadır. Dijital medya takibi oldukça geniş bir anlam içermektedir. Peki, dijital medya takibi ile neler yapılabilir? Dijital medya takibinde; metin, video, fotoğraf, logo ve hakaret gibi pek çok formattaki medya içerikleri izlenebilir. Dijital medya takibi sayesinde olumlu olumsuz geri dönüşler ile markaların yaptıkları işlerin dijital medyaya nasıl yansıdığını anlamak mümkündür. Bu takipler sayesinde, pek çok iş analiz edilir ve yeni stratejiler, bu analiz sonuçlarına göre şekillendirilir. Şimdi sizlere “Dijital Medya takibi ile neler yapabiliriz?” sorusu altında yapılabilecekleri özetleyeceğiz.

dijital-medya-takibi-ile-neler-yapabilirsiniz

Metin Takibi
Dijital Medya takibi yöntemlerinin en başında gelen metin takibi, oldukça önemli bir yer tutar. Markaların kendilerine ve ürünlerine özel olarak belirlenen kelimelerin takibinin yapılması gerekir. Dijital medya içeriklerini oluşturan metinlerde, bu kelimeler fark edilir ve çeşitli analitik sonuçları ölçümlenerek raporlanır.
Metin takibindeki önemli unsurlardan biri de aradığınız kelimenin, dijital medya içeriğinde yanlış yazılma olasılığıdır. DigiLUP platformundaki Fuzzy Search teknolojisiyle, aradığınız kelime yanlış yazılsa bile, kelimenizi yakalayabilirsiniz.

dijital-medya-takibi-ile-neler-yapabilirsiniz

Fotoğraf Takibi

Dijital medya içeriklerinde, metinlerin yanı sıra çeşitli fotoğraflar bulunur. Fotoğraflar, kullanıcıların ilgisini çekmek ve onları site içerisinde daha fazla tutabilmek için oldukça önemlidir. Bu yüzden markalar, dijital medya içeriklerine fotoğraf da eklemelidir. Fotoğraf seçimi, hedef kitle göz önünde bulundurularak belirlenmelidir. Kime ve hangi gruba hitap ettiğini bilen markalar, bu doğrultuda seçimler yaparak fotoğraflar ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarır. Özenle ve dikkatle seçilen resim ve fotoğrafların başkaları tarafından kullanılmasına izin verilmemesi gerekir. Bu çok emek isteyen bir iştir ve emeklerinizi çöpe atmamanız için size özel fotoğrafların nerede yayınlandığını tespit etmeniz önemlidir. Bu noktada DigiLUP platformundan destek alabilirsiniz. Dijital medya içeriklerinde bulunan fotoğraf, resim, afiş gibi dosyalarınızı DigiLUP platformunda tarayarak hangi yayın ve postta yer aldığını kolayca görebilir, analitik verilerle raporlayabilirsiniz. Dijital medya takibi içerisinde önemli alt başlıklardan biri fotoğraf takibidir.

dijital-medya-takibi-ile-neler-yapabilirsiniz

Logo Takibi

Logo, markaları temsil ederek onları diğer markalardan ayıran özgün çizimlerdir. Her markanın bir adı olduğu gibi bir de logosu bulunur. Logo, markalar için son derece önemlidir. Bir nevi logo ile akılda kalıcılık sağlanır diyebiliriz. Logo, herhangi bir yerde görüldüğünde marka akla gelir.

DigiLUP kullandığı Özel Recognition teknolojisi ile marka logosu izleyebilmeyi sağlar. Özel Recognition teknolojisi, örüntü tanıma, yani sürekli devam ederek tekrar eden şekiller olan örüntüleri tanımaya yarayan bir teknolojidir. 30.000’den fazla marka logosu izleyebilen teknoloji ile siz de tanışın ve logonuzun takibi yapın. Kendi markanıza veya şahsınıza özel tasarladığınız logonuzun takibini yapmak son derece önemlidir. Dijital medyadaki video ve fotoğraflarda geçen markanızın logosunu en kolay şekilde takip edebilmek DigiLUP platformunda mümkündür.

Hakaret Takibi

Marka ve şahıslar, yaptıkları işler sonucunda, dijital medyada olumlu ve olumsuz yorumlarla karşılaşabilirler. Olumsuz yorumların bazen sınırları aştığı ve markaların kullanıcılar tarafından hakaretlere maruz kaldığı görülüyor. Dijital medyada yapılan çeşitli hakaretler kanunlara göre suç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hakaretler; sosyal medyadaki post ve yorumlarla, internet sitelerinde haberlerle markalara sorun oluşturabilmektedir. DigiLUP, geliştirdiği özellikler ile firmanıza ve şahsınıza yapılan her türlü hakaretten haberdar olmanızı sağlar. Hakaret takibi özelliği ile sizlerin rahatsız olacağı her türlü veriyi bulur ve size bildirir. İhtiyaç halinde, söz konusu vakanın tüm sonuçlarını inceler ve size özel bir dijital medya raporu sunar.

dijital-medya-takibi-ile-neler-yapabilirsiniz

Bütün Bunlar DigiLUP ile Tek Platformda!

Metin takibi, fotoğraf takibi, logo takibi ve hakaret takibi gibi önemli tarama araçları DigiLUP’ta tek platformda mevcuttur. Siz de markanızın dijital medya takibi için, DigiLUP platformundan faydalanabilir, kolayca tüm takip sistemlerine erişebilirsiniz. DigiLUP platformunun yeteneklerini yakından incelemek için DigiLUP Demo Formunu doldurun, size ulaşalım.

Dijital medya takibi içerisinde bulunan; metin takibi, fotoğraf takibi, logo takibi ve hakaret takibi detaylarını sizlerle paylaştık. DigiLUP ürünlerini ve çözümlerini inceleyerek merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir