Gelişen teknoloji ile dijital medya hızla yaygınlaştı. Dijital medyanın ortaya çıkışı ve yaygınlaşması ile iletişim araçlarındaki kullanıcı tercihleri değişti. Somut iletişim araçları yerini soyut iletişim araçlarına bırakır oldu. Zaman içerisinde kağıt, kalemin yerini mikrofonlar, hoparlörler almaya başladı. Başlarda telgrafla başlayan dijital dünyaya geçiş, radyo frekanslarının keşfi ile bambaşka bir boyuta ulaştı.

Radyo, televizyon, telefon derken bilgisayar, internet gibi bilmediğimiz iletişim araçları ile dijital medya, hayatımızda yeni bir yöne doğru yol almaya başladı.

Dijital medya, insanların internet ortamında kullandıkları araçların tümünü kapsar. Dijital medyanın zenginliği her geçen gün arttı ve gelişti. Dijital medya gelişirken pek çok işlemi de beraberinde getirdi. Bunlardan bir tanesi olan dijital medya takibi kavramı, bu yazımızda dijital medya takibini ele alacağız. Keyifli okumalar dileriz.

Dijital Medya Takibi Nedir?

Günümüzde her iş, dijital ortama taşınmış bir durumdadır. Bu doğrultuda dijital medya takibi hizmeti ortaya çıkmaktadır. Geçmişte manuel olarak yapılan medya takip hizmeti, artık yapay zeka desteği ve akıllandırılmış teknolojilerle, online olarak yapılmaktadır.

Dijital medya takibi; markaların internet siteleri, bloglar, sözlükler, forumlar ve sosyal medya platformları olmak üzere, tüm online medyada yayınlanan haberlerinin, iletilerinin var olup olmadığını çeşitli anahtar sözcükler ve teknolojik araçlar yardımı ile takibinin yapılmasıdır.

Sosyal Medya Takibi Nedir?

Sosyal medyanın günümüzde hayatımızın büyük bir bölümünü kapsadığını hepimiz biliyoruz. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, TikTok gibi en popüler sosyal medya platformlarında hedef kitleler farklılık gösterir. Bu durumda sosyal medya takibi yapılır ve çalışmalar bu doğrultuda düzenlenir. Sosyal medya takibinin iyi yapılması ve hangi kitleye göre çalışılacağının belirlenmesi önemlidir.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp yeni emojilerini paylaştı

Asılsız Tweetler daha fazla ülkede denetlenecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir