Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Dünya Çanakkale Köprüsünü konuşuyor!

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan ve bir süredir açılış günü beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart’ta açıldı.

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü unvanına sahip köprünün açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla gerçekleşti.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel dijital medya dinleme servisi DigiLUP verilerine göre, Çanakkale Köprüsü, Türkiye ve dünya medyasında, yoğun olarak yer buldu.

Çanakkale Köprüsü

Türkiye’de 500.000’e yakın, dünyada ise 10 bine yakın dijital medya sonucuna yansıyan konu ile ilgili hem haber hem yorum yayınlandı.

Sosyal medya sonuçlarında en fazla etkileşim alan post, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın @RTErdogan hesabından paylaştığı ve açılış tarihini duyurduğu ileti oldu.

Çanakkale Köprüsü

Çanakkale Köprüsü dünyada da gündem oldu

18 Mart’ta açılan 1915 Çanakkale Köprüsü, dünyanın birçok ülkesinde haber oldu ve yorumlandı. DigiLUP platformunun, çoklu ülke ve dil tarama teknolojisiyle alınan sonuçlara göre, yurtdışında 6.500 yansımaya ulaşıldı.

Çanakkale Köprüsü ile ilgili yayın yapan ülkelerde, ilk üç sırada; ABD, Almanya ve Hollanda var.

İşte ilk 10 ülke.

Çanakkale Köprüsü

Çanakkale Köprüsü ile ilgili yurtdışında öne çıkan bazı sonuçlar:

Çanakkale Köprüsü

Çanakkale Köprüsü

Kendi konunuzun, tüm dünyadaki sonuçlarına, her dilde tarama teknolojisiyle ulaşmak, platformdaki çeviri özelliğiyle verilerinizi kolayca incelemek için, DigiLUP platformuyla tanışın.

Detaylar için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.