Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ekrem İmamoğlu sosyal medya gündeminde

31 Mart yerel seçimlerinin önemli sonuçlarından biri olan İstanbul seçim sonucu, dün tamamlandı. Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasıyla birlikte, İBB’de görev değişimi tamamlandı.

Tüm seçim sürecini yakından takip eden sosyal medya kullanıcıları, paylaşımlarında Ekrem İmamoğlu’na da yoğun olarak yer verdi.
Süreci haklı bulan ve kendisine haksızlık yapıldığını düşünen sosyal medya kullanıcıları oldu.

DigiLUP sonuçlarına göre, son 1 haftada Ekrem İmamoğlu ile ilgili 2 milyona yakın paylaşım yapıldı.

Seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamaları, itiraz ve mazbata süreci ile birlikte İmamoğlu, sosyal medya gündeminde yer buldu.

Sosyal medyada siyasetçiler ve gazetecilerin yanısıra; sanat ve spor dünyasından destek gören yeni başkan ile ilgili; Cem Yılmaz, Mehmet Okur, Atilla Taş, Şevval Sam, Mabel Matiz, Metin Uca, Cahit Berkay, İlyas Salman gibi popüler kişiler de paylaşım yaptı.

Binali Yıldırım, 17 Nisan’da attığı Twitte şu mesajı verdi: İstanbul seçiminde süreç işlemiş, İl Seçim Kurulu mazbatayı Sayın İmamoğlu’na vermiştir. Kararın hayır getirmesini temenni ediyorum. Demokrasi ve hukuk işlemiş; körüklenen gerilimin gereksizliği görülmüştür. Partimiz hukuki haklarını kullanmaya devam ediyor. Son söz YSK’nındır.

Yurtdışında Ekrem İmamoğlu için 13.282 paylaşım yapıldı. Yayın organlarının yanısıra; Avrupa Parlamentosu Uluslararası Sekreterlik Üyesi @KatiPiri, Akademisyen Louis Fishman ve Activist Jo Fobelets gibi bazı kişiler de İmamoğlu’ndan bahsetti.

Paylaşımlarda değinilen konular arasında, İmamoğlu’nun açıklamalarındaki alışılmışın dışına çıkan ifadeler, maçlara katılımı, mazbata ve medyanın farklı tutumları yorumlandı.

Sosyal medya kullanıcıları, Beylikdüzü’ndeki hizmetlerine değinerek, İstanbul için beklentilerini dile getirdi.