Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Erkek oyuncuların yansımalarında azalma var

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, erkek oyuncularla ilgili yapılan yorumlarda azalma var.

Geçtiğimiz haftaya oranla, erkek oyuncularla ilgili daha az yorum yapılmasına rağmen, hayranları yine Engin Akyürek’i zirveye taşıdı.

Sefirin Kızı’ndaki değişiklik etkiledi

Star Tv’de yayınlanan Sefiri Kızı dizisinde, Neslihan Atagül’ün sağlık problemleri dolayısıyla diziden ayrılması ile değişen kadro, erkek oyuncuların yorumlarına da yansıdı.

Sancar karakterini canlandıran Engin Akyürek geçen haftaya göre yansımasını azaltsa da listenin ilk sırasında yer aldı. Engin Akyürek’in Kara Para Aşk’taki partneri Tuba Büyüküstün’ün diziye katılması, en fazla yorumlanan konulardan oldu.

Gediz karakteriyle izleyiciyle buluşan Uraz Kaygılaroğlu ise birkaç bölüm sonra diziden ayrılacak olmasının duyurulmasıyla gündeme geldi ve listenin 3. Sırasına yerleşti. Sefirin Kızı’nda Gediz karakterinden sıkıldığını belirten izleyici, Uraz Kaygılaroğlu’nu başka projelerle ekranda görmek istediğini belirtti.

Alev Alev karakterlerine ilgi aynı oranda

Show Tv’nin popüler dizilerinden Alev Alev’in, hikayeye göre birbirine zıt karakterleri Ömer ve İskender, sosyal medya kullanıcılarının, eşit oranda yorumlarına yansıdı.

Hayranlarının ilgiyle takip ettiği ve sosyal medya desteğini esirgemediği, Cihangir Ceyhan ile Berker Güven, 100 bine yakın ileti ile 4. ve 5. sırada yer aldı.

Yeni dizilerin oyuncuları listede yok

İzleyiciyle yeni buluşan diziler, Maraşlı ve Son Yaz’ın popüler oyuncuları, henüz Digilup Top 10 listesine girmedi.

Bu hafta, Maraşlı dizisindeki rolüyle Burak Deniz 15.300, Son Yaz dizisinde kamera karşısına geçen Alperen Duymaz 7.000 ve Ali Atay 3.700 paylaşıma yansıdı.

Yükselişteki oyuncular

Bu hafta bazı oyuncuların, sosyal medya yorumlarının arttığı görüldü. Mucize Doktor dizisindeki performansıyla kariyerine önemli bir katkıda bulunan Taner Ölmez yansımaları iki kat arttı ve oyuncunun 9. Sıraya yerleşmesini sağladı.

Arıza dizisiyle izleyiciyle buluşan Tolga Sarıtaş da bu hafta yansımalarını arttırarak, 10. Sıraya yerleşti.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan erkek oyuncuların son haftadaki ileti sayıları:

11 Murat Yıldırım Ramo 30.300
12 Aras Bulut İynemli Çukur 18.100
13 Burak Deniz Maraşlı 15.300
14 Ekin Koç Uyanış: Büyük Selçuklu 14.300
15 Alperen Duymaz Son Yaz 7.000
16 Olgun Toker Arıza 4.500
17 Burak Özçivit Kuruluş Osman 4.100
18 Ali Atay Son Yaz 3.700
19 Şevket Çoruh Arka Sokaklar 3.500
20 Berkay Ateş Alev Alev 3.400