Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Fayton Karşıtı Paylaşımlar Arttı !

Ülke genelinde hayvanseverlerin, atlara eziyet edildiği gerekçesiyle tepkisini çeken fayton kullanımıyla ilgili sosyal medya yansımaları devam ediyor.

DigiLUP verilerine göre, başta Adalar olmak üzere belediyelerin gündeminde yer alan faytonların yasaklanması ile ilgili toplam 5 Bin üzerinde paylaşım yapıldı.

Yansımalar içerisinde en çok etkileşim alan ileti, ünlü sanatçı Haluk Levent’in resmi twitter hesabından (@haluklevent ) attığı tweet oldu. Levent’in , faytonları yasaklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyareti ile ilgili paylaştığı tweet, 34 Bin 100 etkileşim aldı.

İzmir’de fayton yasağına uymayanlarla ilgili paylaşım yapan @kacsaatolduson twitter hesabı da bu iletiyle en çok etkileşim alan paylaşımlardan birine imza attı. Paylaşım sosyal medya kullanıcıları tarafından Bin 500 Beğeni , 182 RT ve 52 yorum aldı.

Faytonlarla ilgili yansımaların içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de şehirdeki fayton faaliyetlerine son vererek, atları satın alıp Hayvanat Bahçesine göndermesi kullanıcılar tarafından çok etkileşim alan paylaşımlardan oldu.

TBMM Hayvan Hakları Komisyonunun da İstanbul Adalar’daki Büyükada Fayton Garajı, İSPARK Fayton Parkı ve Büyükada At Ahırlarında incelemede bulunması ve konuyla ilgili kullanıcıların @ekrem_imamoglu mentionıyla faytonların kaldırılması talebini İstanbul’un yeni Büyükşehir Belediye Başkanına iletmeleri de sosyal medyada en çok konuşulan konulardan oldu.