Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram canlı yayınlara yeni özellik

Özellikle pandemi döneminde, kullanımı artan Instagram canlı yayın uygulamasına, yeni bir özellik getirildi.

Artık Instagram canlı yayınlarında moderatör olacak.

Moderatörler, yorumları bildirebilecek, izleyicileri gerektiğinde yayından çıkarabilecek ve belli bir izleyicinin yorumlarını kapatabilecek. Böylece canlı yayında konuşan kişi, bir yandan yorumları takip etmek bir yandan konuşmayı sürdürmek zorunda kalmayacak.

Instagram’ın Twitter hesabından paylaştığı yeni gelişmede, Yayıncılar + Modlar = Dinamik İkili olarak tanımlandı.

Instagram canlı yayın

Moderatör nasıl eklenecek?

Instagram canlı yayın uygulamasına moderatör eklemek için,  canlı yayın esnasında yorum çubuğunda yer alan üç noktaya basmanız ve karşınıza çıkan moderatör önerilerinden seçim yapmanız gerek. Önerilen hesaplar arasından birini seçebileceğiniz gibi, bu liste dışından bir hesabı da ekleyebilirsiniz. Bunun için, arama çubuğu üzerinden eklemek istediğiniz hesabı aratıp moderatör yetkisi vermeniz yeterli. 

Instagram kullanıcıları, yaklaşık 6 yıl önce kullanıma sunulan canlı yayın özelliği ile ilgili, moderatör uygulamasını bekliyordu. Bu sonuç, Instagram kullanıcılarını sevindirdi.

Sosyal medya takibi, sosyal medya uygulamalarındaki gelişmeler ve özelliklerle ilgili, DigiLUP blog sayfasını inceleyebilir, DigiLUP sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.