Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram kullanıcıları, etkinlikleri tek yerden kontrol edebilecek

Sosyal medya platformları, bünyesine ekledikleri yeni özelliklerinde, yeni kullanıcı deneyimleri geliştirmeyi önemsiyor.

Popüler görsel paylaşım platformu Instagram, üzerine çalıştığı yeni özellikle, kullanıcılarının hareketlerini tek yerden kontrol etmelerini sağlayacak.

Instagram kullanıcıları, platformdaki gönderilerini, yorumlarını ve diğer etkinliklerini toplu olarak silebilecek.

Hesabın güvende tutulmasına destek

Yeni uygulama ile ayrıca, hesapların güvende tutulabilmesi için yapılması gereken işlemlere dönük rehberlik hizmeti sunulacak.

Kullanıcılar bu başlık üzerinden hesaplarında yaptıkları değişiklikleri inceleyebilecek, yakında yapılan aramaları gözden geçirebilecek ve ziyaret ettiği bağlantıları görebilecek. Aynı zamanda arşivlenen içerikler de buradan yönetilebilecek.

Kullanıcılar buradan daha güçlü şifre oluşturabilecekleri gibi, e-posta ve cep telefon numarası kontrollerini yapabilecek.

Hesaplarına erişimi kaybeden kullanıcılar, kimliklerini onaylamaları ve hesaplarına yeniden erişim sağlayabilmeleri için platformda önceden ayarladıkları arkadaşlarından yardım isteyebilecek.

Yeni bazı özellikler henüz kullanılabilir durumda değil. Ama uygulama güncel tutulduğunda, yavaş yavaş kullanıcıların karşısına çıkacağı düşünülüyor.

Sosyal medyadaki özellikler ile ilgili DigiLUP bloglarını takipte kalın.