Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram uyaracak!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, yeni özelliğini artık tüm kullanıcılarına aktif hale getirildi. Bir süre önce devreye alınan “Hesap Durumu” özelliği ile kullanıcılar, hesaplarının kapatılma veya banlanma riski ile karşılaştıklarında bilgilendirilecekler.

Uygulamanın ilk devreye alındığı dönemlerde, bazı kullanıcılara sunulan özellik, şimdi tüm kullanıcılara aktif hale getirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, şu detaya yer verildi;

Hesap Durumu, paylaştığınız bir şeyin (yorumlar, gönderiler veya hikayeler gibi) Topluluk Kurallarına aykırı oldukları gerekçesiyle kaldırılıp kaldırılmadığını ve bunun hesabınızın kaldırılmasıyla sonuçlanma olasılığının olup olmadığını görmenin yollarından biridir.

Herhangi bir içeriğiniz Topluluk Kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırılırsa Instagram uygulamasında bildirim alırsınız. Kaldırma işlemi, istediğiniz zaman kontrol edebileceğiniz Hesap Durumu ekranında da listelenir.

yrıca, profesyonel bir hesabınız varsa Tavsiye Kurallarımıza aykırı bir içerik paylaşıp paylaşmadığınızı veya profilinizde (profil fotoğrafınız veya biyografiniz gibi) böyle bir şey olup olmadığını görmek için de Hesap Durumunu kullanabilirsiniz. 

Hesap Durumu’ndan paylaştığınız ve Tavsiye Kurallarımıza aykırı olan içeriğin bir örneğini (gönderiler veya Reels videoları gibi) görüntüleyebilir ve içeriğiniz için geçerli olan kural hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.”

Instagram