Instagram, web sürümünü daha kullanışlı hale getirecek yeni özelliğini kullanıma sundu.

Akıllı telefonların kullanım oranı arttıkça, çeşitli platformlar uygulamalarını mobile dönük hazırlıyor. Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram da bu platformlardan biri.

Instagram’ı kullanan 1 milyardan fazla kişi var ve çoğu uygulamaya mobil üzerinden ulaşıyor. Web sürümünü kullanmak isteyenler ise verim alamıyor.

Durum değişiyor

Instagram’ın üzerine çalıştığı yeni özellikle, kullanıcılar artık mobile bağımlı kalmak zorunda olmayacak. Ve uygulama masaüstü sürümünde de verimli kullanılabilecek.

Yeni bilgilere göre, bir süredir Beta olarak kullanıma sunulan yeni özellik, bu hafta itibariyle kısıtlı sayıda kullanıcı için açıldı. Instagram masaüstü sürümünü açan bazı kullanıcılar, fotoğraf yüklemelerine izin veren bir artı işaretiyle karşılaşacak. Aynı zamanda kullanıcılar, bu kısımda görüntünün biçimini değiştirme, filtreler ekleme ve açıklama kısmını doldurabilme gibi işlemler de yapabilecek.

Yeni Instagram özelliğine şimdilik kaç kişinin eriştiği ve resmi olarak ne zaman herkese sunulacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir