Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Kanal D’nin erkek oyuncuları rekora koşuyor

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup’da yapılan ölçümleme sonuçlarıyla, erkek oyuncuların sosyal medya yansımaları yayınlandı.

Zirvenin ilk 3 isminin değişmediği, yanı sıra yansımalarını bir hayli arttırdıkları görülüyor.

Top 10 listesinin ilk üç sıralamasında görülen erkek oyuncuların, Kanal D’de yayınlanan 2 diziden olması dikkat çekti. Dizilerin sosyal medya sıralamasında, bu hafta 5. sırada yer alan Zalim İstanbul dizisinin, oyuncularıyla daha çok konuşulduğu görüldü.

Çağlar Ertuğrul zirvede

Kanal D’nin romantik komedisi Afili Aşk’ta rol alan Çağlar Ertuğrul, bu hafta 1,5 milyona yakın paylaşıma yansıyarak, zirvedeki yerini korudu.

Popüler oyuncu, bu haftaki yansımalarında, Kanal D’nin diğer iddialı dizisi Zalim İstanbul’un erkek oyuncularıyla birlikte anıldı.

Ayrıca, paylaşımların 115 bini, Türkçe dışındaki dillerde yapıldı.

Zalim İstanbul’da rekabet

Listenin 2 ve 3. sırasındaki zirveyi zorlayan oyuncular, aynı diziden. Zalim İstanbul dizisinin erkek oyuncuları, dizideki gibi, sosyal medya sonuçlarında da rekabet içinde.

Bu hafta Ozan Dolunay 1.115.000 ileti ile 2. olurken, Berker Güven 885 bin ileti ile 3. oldu.

Her 3 oyuncuyla ilgili, en fazla etkileşim alan paylaşımlar, @CenCem_Rus_tt hesabından yapıldı.

Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu

Engin Akyürek, Sancar Efe karakteriyle rol aldığı Sefirin Kızı dizisiyle birlikte, listenin 4. sırasında yer aldı. Dizideki rolleri gereği, sık sık kıyaslama yapılan rol arkadaşı Uraz Kaygılaroğlu ise listenin 9. sırasında.

İki oyuncu, dizideki kavgaları ile çeşitli sahnelerde karşı karşıya gelse de sosyal medyaya yansıyan görüntüleriyle samimiyetlerini öne çıkarıyor.

Resim

Liste dışındaki performans

Bu hafta listede olmayan iki usta oyuncunun, “acı” performansları, sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı.

Star TV’nin çok konuşulan dizisi Babil’de, oğlunun hayatta kalması için mücadele eden bir babayı canlandıran Halit Ergenç, bu hafta adeta “sessiz çığlığını” izleyiciye duyurdu. İrfan karakterinin, oğlunun öldüğünü sanması üzerine, banyoda sessizce ağlaması, takdir topladı.

Kanal D’de yayınlanan Hekimoğlu dizisindeki performansıyla dikkat çeken Timuçin Esen’in performansı da sosyal medya paylaşımlarında yer buldu.