Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Kobe Bryant’a veda

NBA’in efsanevi oyuncularından Kobe Bryant helikopter kazasında hayatını kaybetti. 

Tüm dünyada üzüntüyle karşılanan kaza, başta Kobe hayranları olmak üzere, milyonlarca insanı yasa boğdu.

Sosyal medya kullanıcıları da üzüntülerini paylaşımlarına yansıtarak, “Black Mamba” lakaplı sporcuyu andı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi Digilup sonuçlarına göre Kobe Bryant ve kızının da içinde olduğu helikopter kazasıyla ilgili, tüm dünyada 20 milyona yakın paylaşım yapıldı.

Paylaşımlarda, Kobe’nin; başarı hikayeleri ve hayata pozitif bakış açısı öne çıktı. Kızıyla olan diyalogları ve kızının basketbola olan ilgisi de sosyal medyada yorumlanan başka bir konu oldu.

Obama da paylaştı

En fazla etkileşim alan mesajlardan biri, eski A.B.D. başkanı Barack Obama’nın @BarackObama adlı hesabından yapıldı.A.B.D. Başkanı Donald Trump da Twitter hesabından, Kobe Bryant’ın ölümüne ilişkin paylaşım yaptı.

Sosyal medyaya, Kobe’ye dair bir çok fotoğraf ve video yansıdı, özellikle kızıyla olan görseller, duygusal yorumlara neden oldu. Hayat felsefesine dair açıklamalarında ise “gülümseyin ve yola devam edin” söylemine, sıkça değinildi.

Türkiye’den 300 bine yakın paylaşım

Türkiye’deki basketbol severler de Kobe Bryant’ın hayatını kaybetmesine dönük duygularını, sosyal medyada paylaştı. Twitter, Instagram, Facebook gibi mecraların yanı sıra, Ekşi Sözlük’te 500’e yakın yorum yapıldı.

En fazla etkileşim alan iletilerden biri, Demet Akalın’ın Instagram paylaşımı oldu.

Spor kulüpleri ve sanatçılar başta olmak üzere, bir çok sosyal medya kullanıcısı, Kobe Bryant ile ilgili üzüntüsünü paylaşımlarına yansıttı.

Resim
Ünlü basketbolcunun @kobebryant hesabından yaptığı SOMA paylaşımı hatırlatıldı.