Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Küresel Salgın Futbolu da Vurdu

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarına göre, süper lig takımlarının sosyal medya yansımaları, bu hafta geçtiğimiz haftaya oranla azaldı.

Geçtiğimiz Pazar günü Galatasaray–Beşiktaş arasında oynanan derbiden galip çıkan olmasa da Galatasaray sosyal medya paylaşım sayısında Beşiktaş’a 150 bine yakın fark attı.

365 bine yakın paylaşımda konuşulan Galatasaray’a yapılan yorumların çoğunda Beşiktaş derbisi ve Fenerbahçe galibiyetinden bahsedildi. Galatasaray’ın 20 yıl sonra Fenerbahçe’yi sahasında yenmiş olması sosyal medya kullanıcıları tarafından kıyamet alameti olarak yorumlandı.

Maçlar seyircisiz oynanacak

Virüs haberleriyle, maçların seyircisiz oynanması veya hiç oynanmaması yönünde değerlendirmeler yapılmıştı. İlk olarak maçların seyircisiz oynanmasına karar verilince, görüşler ikiye bölündü.

Kampanya başlatıldı

Corona virüs nedeniyle maçların seyircisiz oynanmasını yeterli bulmayan taraftarlar, #MaçlarErtelensin hashtagiyle paylaşım yapmaya başladı.

Kısa sürede yayılan hashtag ile yapılan paylaşımlarda, stadlarda görevli kişilerin ve maçı stad dışında izlemek için bir araya gelecek taraftarların sağlık durumuna değinildi.

Uefa Euro 2020 ertelendi

UEFA Euro 2020, bir yıl ertelenerek maçların 11 Haziran – 12 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynanacağı açıklandı.

Türkye Milli Takımı Euro 2020’de İtalya, İsviçre ve Galler’in içinde bulunduğu A grubunda mücadele edecekti.

30 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak olan Şampiyonlar ligi finalinin ise 27 Haziran tarihinde oynanması planlanıyor