Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

LGS heyecanı sosyal medyada

Bugün gençlerin, uzun süredir çalıştığı ve heyecanla beklediği liseye giriş sınavı (LGS) yapılıyor. Öğrenciler kadar ailelerin de gündeminde olan sınav, sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarına da yansıdı.

DigiLUP inceleme sonuçlarına göre, 40 bin paylaşımda, #LGS2019 yorumlandı.

Sınava girecek olanlar kendi durumlarını yorumlarken, diğer sosyal medya kullanıcıları öğrencilere başarı dileklerini aktardı. Bazı paylaşımlarda da sınav sistemi yorumlandı.

En fazla etkileşim alan paylaşımlar sırasıyla; Ekrem İmamoğlu, Muharrem İnce, Mansur Yavaş, Binali Yıldırım, Tolga Çevik ve Abbas Güçlü’nün Twitter hesaplarından yapıldı.

Ekrem İmamoğlu, kendi oğlu Selim ile birlikte, okul bahçesinde çekilen fotoğraflarla, öğrencilere başarılar diledi.

Mansur Yavaş, sosyal medyadan “başarı dileği” talebinde bulunan Damla’ya yanıt olarak, Damla başta olmak üzere tüm gençlere başarılar diledi

Binali Yıldırım, @ibbbeyazmasa hesabından paylaşılan “1 Haziran Cumartesi, “Liseye Geçiş Sınavı” dolayısıyla belgesini gösteren öğrencilerimize ve sınav görevlilerine İETT, Şehir Hatları Vapurları, Metro İstanbul hatları ücretsiz hizmet verecektir.” duyurusunu eklediği mesajında, öğrencilere iyi dileklerini sundu.

Abbas Güçlü, sınava girecek kızından örnek vererek, sınav sistemini eleştirdi.

Türk Polis Teşkilatı, sosyal medyadan, sınav saatinde sürücülerin korna çalmaması yönünde mesaj paylaştı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, takipçilerinden, sınava girecek çocukları için dua etmelerini istedi.