Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Mekanın Sahibi Bursaspor

web1.lig 16 Ekim 2019

MTM Medya Takip Merkezi’nin Dijital Medya Listening Servisi Digilup, Milli arada da TFF 1.Lig ekiplerinin sosyal medya yansımalarını takip etmeye devam etti.

Bu sezon taraftar potansiyeliyle TFF 1.Lig’e renk katan Bursaspor, sosyal medyada da ligin en çok konuşulan takımı olmayı sürdürüyor. Bursaspor yaklaşık 6 Bin paylaşıma konu olarak haftanın en çok konuşulan TFF 1.Lig ekibi oldu.

Anadolu’nun en etkili taraftar gruplarından biri olan “Teksas”, Milli Takımımızı Fransa’da da yalnız bırakmadı. Teksas grubu üyelerinin Eyfel kulesinin altından paylaştıkları bu görsel, sosyal medyada Bursaspor ile ilgili en çok etkileşim alan paylaşım oldu. Tribün Dergi twitter hesabından yapılan paylaşım, Digilup verilerine göre, yaklaşık 1.100 beğeni/RT/yorum aldı ve 1 Milyonun üzerinde potansiyel kullanıcıya ulaştı.

Dadaşlar Zirve Takibini Sürdürdü

En çok konuşulan TFF 1.Lig takımları listemizde genellikle zirve yarışında olan Erzurumspor bu hafta da yükselen trendini sürdürdü ve yaklaşık 3 Bin paylaşıma konu olarak en çok konuşulan ikinci takım oldu.

B.B Erzurumspor resmi twitter hesabı tarafından paylaşılan İbrahim Erkal’ın doğum günü ile ilgili tweet, Dadaşlar özelinde haftanın en çok etkileşim alan paylaşımı oldu.

Digilup verilerine göre bu paylaşım; yaklaşık 2 Bin etkileşim alarak 44 Binin üzerinde potansiyel erişime ulaştı.

Ilıcalı’ya Geçmiş Olsun Tweeti

BB. Erzurumspor ile ilgili haftanın öne çıkan paylaşımlarından biri de ünlü Televizyoncu Acun Ilıcalı tarafından yapıldı. Geçtiğimiz hafta talihsiz bir kaza geçiren Ilıcalı’ya, resmi twitter hesabından geçmiş olsun mesajı yayınlayan BB. Erzurumspor’a Ilıcalı’nın gönderdiği mention, Digilup verilerine göre, 726 Etkileşim aldı ve 4 Milyon 900 Bin potansiyel kullanıcıya ulaştı.

Haftanın Çıkışta ve İnişte Olan Takımları

MTM Medya Takip Merkezi Digilup verilerine göre, sosyal mecralarda takımlarla ilgili paylaşımlar incelendiğinde ; İstanbulspor, Ümraniyespor ve Fatih Karagümrük bu hafta sosyal medyada konuşulma rakamlarını arttırırken, diğer bütün kulüplerde milli aranın da etkisiyle paylaşım rakamları düştü.