Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Milyoner’e yeni format

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarına göre, televizyonda yayınlanan yarışmaların sosyal medyada yansıma sonuçları yayınlandı.

Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla, evden çıkmayan insanların vakit geçirmek için, daha fazla televizyon izlediği ve yorumlarını sosyal medya paylaşımlarına yansıttığı görülüyor.

Bu bağlamda, en fazla yansımasını arttıran yarışma programı Survivor oldu. Tv 8 ekranlarında, yarışmaları, elemeleri, özetleri ve yorumları ile sürekli yayında olan program, en fazla paylaşılan yarışma programı olarak 1. sıradaki yerini korudu.

Milyoner’e virüs düzenlemesi

Korona virüs salgınından dolayı, Atv’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programının seyircisiz olarak hazırlamanmasına karar verildi. Bu durumda ‘seyirciye sorma jokeri’ uygulaması için “uzmana sorma jokeri” devreye alındı. Yarışmacıların danışacağı uzman ise daha önce 1 milyon TL’yi kazanan isim Arda Ayten olacak.

Bu haftanın 2. sırasına yerleşen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster ile ilgili yorumlarda, bilgi yarışmasının karantina döneminde ailecek izlenen program olduğu vurgulandı.

Başta, illerin plakalarıyla ilgili matematik sorusu olmak üzere, yarışmada sorulan sorulara da değinildi.

Doya Doya Moda’da Diskalifiye şoku

Evden çıkmayanlar tarafından izlenen bir diğer program, Doya Doya Moda oldu. Moda programlarında alışılmış bedenin üstünde kalanların yarışmacı olduğu ve jüriler tarafından oylandığı programda, bu hafta diskalifiye şoku yaşandı.

Jüriler, yarışmacıların çok kötü tercihler yaptığını, bu şekliyle kendi moda kariyerlerine zarar verdiklerini, sert bir şekilde belirterek, yarışmacıları şoka uğrattı. Yapımcılarla da tartışan jüri üyeleri, yarışmacıların hepsinin diskalifiye edildiğini belirtti. Yarışmacılar, bu tavrın ardından gözyaşlarını tutamadı.

Jüri üyelerinden Kemal Doğulu, yaptıklarının 1 Nisan şakası olduğunu söyleyince, yarışmacılar derin bir nefes aldı.