Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ozan Dolunay zirveye geri döndü

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarıyla, erkek oyuncuların sosyal medya yansımaları incelendi.

Bu hafta, 3 milyonu aşkın paylaşımda, erkek oyuncularla ilgili yorum yapıldı.

Ozan Dolunay zirvede

Yayında olan dizilerde rol alan erkek oyuncular sıralamasında, ilk sırada Zalim İstanbul dizisinde rol alan Ozan Dolunay yer aldı.

Bir süredir, zirveyi dizideki rol arkadaşı Berker Güven’e bırakan genç oyuncu, 1 milyonu aşkın yansıma ile emanetini geri aldı.

Dolunay’ı, yine rekor yansımayla Berker Güven takip etti.

Usta oyuncudan sürpriz

Haftanın sürprizi, usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’dan geldi. Genelde genç oyuncuları görmeye alışkın olduğumuz listede, Taylan’ın yer alması takipçileri şaşırttı.

Şu sıralar Alef dizisinde rol alan Ahmet Mümtaz Taylan’ın bu hafta sosyal medyadaki etkileşiminin artmasının sebebi, kendisinin bir paylaşımı oldu.

Taylan’ın eleştirisi, kısa sürede RT ve yorumlarla sosyal medyada yayıldı.

İsmail Demirci 6. sırada

Yeni bölümleriyle ekrana gelmeye başlayan Kuzey Yıldızı Aşk dizisinde rol alan İsmail Demirci, bu hafta 6. sırada yer aldı. Demirci, dizideki sahneleri ve kamera arkası görüntüleriyle sosyal medya paylaşımlarına yansıdı.

Büst tartışması

Ordu Belediyesi’nin Ertuğrul Gazi büstünün Engin Altan Düzyatan’a benzetilmesi, sosyal medyada gündem oldu. Konuyla ilgili paylaşımlarda Halit Ergenç’in Kanuni Sultan Süleyman rolüne de değinildi. Bu yorumlarla, oyuncuların sosyal medya yansımaları da arttı.

Yayında olmayan dizilerin erkek oyuncuları da popülerliğini korumaya devam etti. İşte oyuncuların sosyal medya yansımaları:

Engin Akyürek Sefirin Kızı 387.508
Uraz Kaygılaroğlu Sefirin Kızı 206.936
Akın Akınözü Hercai 45.969
Alp Navruz Zümrüdüanka 43.568
İbrahim Çelikkol Doğduğun Ev Kaderindir 39.284
Barış Arduç Çukur 22.964
Cihangir Ceyhan Çukur 19.332
Aras Bulut İynemli Çukur 16.604
Halit Ergenç Babil 12.732
Murat Yıldırım Ramo 8.538