Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Partneriyle aynı sıradan giriş yaptı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme sistemi Digilup, yayındaki yerli dizilerde rol alan kadın oyuncuların, sosyal medya yansımalarını araştırdı.

Ay boyunca en düşük sayıyı alan Burcu Özberk, buna rağmen zirvedeki yerini korudu. Zalim İstanbul dizisindeki performansıyla dikkat çeken Sera Kutlubey de ikinciliği kaptırmadı.

Geçen hafta, 3. sıraya yükselen, Zalim İstanbul dizisinin diğer kadın oyuncusu Bahar Şahin, bu hafta 9. sıraya geriledi.

Listenin 3. sırasında ise Atv’deki Hercai dizisinde rol alan Ebru Şahin yer aldı. Şahin’in sosyal medya yansımalarına, Şuursuz Aşk filminde rol alması ve bir markanın reklam yüzü olması da içerik oluşturdu.

Neslihan Atagül de 4. sırada

Star Tv’nin iddialı yeni dizisi Sefirin Kızı’nda Nare karakterini oynayan Neslihan Atagül, partneri Engin Akyürek gibi, ilk haftasında listeye 4. sıradan giriş yaptı.

Atagül’ün bir önceki dizisi Kara Sevda’daki gibi, bol ağlamalı ve bolca aşk acısı çekilen yeni proje, sosyal medya kullanıcıların gündemine oturdu.

Paylaşımlarda, Neslihan Atagül’ün performansı başarılı bulunurken, dizinin konusunda ve sahnelerinde, kadına şiddetin yer alması eleştiri aldı.

Sosyal Medya’da, Neslihan Atagül’ün canlandırdığı Nare’nin kızına verdiği öğüt sahnesi ile babasına haykırdı sahne, övgü topladı.

Özgü Kaya liste dışında kaldı

Bu hafta listeye giremeyen ve geçen haftalara göre, sosyal medya yansımalarında düşüş görülen kadın oyuncu, Atv’de yayınlanan Kimse Bilmez dizisinde rol alan Özgü Kaya oldu.

İşte listeye girmeyen bazı oyuncuların sosyal medyadaki ileti adetleri:

11Aslıhan GünerKuzey Yıldızı Aşk3.807
12Cansu DereFerhat İle Şirin3.604
13Özge ÖzpirinçciKadın3.481
14Özgü KayaKimse Bilmez2.375
15Sinem Ünsal Mucize Doktor2.158
16Eda EceYasak Elma1.797
17Damla SönmezÇukur1.699
18Merve ÇağıranÇocuk1.630
19Mine TugayZalim İstanbul1.344
20Şevval SamYasak Elma923