Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sefirin Kızı erkek oyuncuları zirveyi kaptırmadı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, son hafta yerli dizilerde rol alan erkek oyuncularla ilgili 1,5 milyonu aşkın yorum yapıldı.

Star Tv’de ilgiyle izlenen Sefirin Kızı dizisinin iki erkek oyuncusu, Engin Akyürek ile Uraz Kaygılaroğlu, Top 10 listesinin ilk 2 sırasını, diğer oyunculara kaptırmadı.

Dizinin senaryosuna göre, çok samimi dostlukları olan ama aynı kadına aşık olmaları sebebiyle ilişkileri bozulan iki karakteri canlandıran popüler oyuncular, sosyal medya yorumlarında da öne çıktı.

Geçen sezon, Sefirin Kızı izleyicilerinin bir kısmı Nare’nin Sancar ile birlikte olmasını isterken, bir kısmı Nare ile Gediz birlikteliğini destekledi.

Bu sezon ise hikayenin, Gediz’in davranışlarının değişmesi ve Sancar düşmanlığı eleştirildi.

Feyyaz Duman yükseliyor

Fox Tv’deki Baraj dizisinin Nazım’ı Feyyaz Duman, popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Bu haftaki sosyal medya sıralamasında, 3. Sıraya yükselen Duman ile ilgili pozitif yorumlar gün geçtikçe artıyor.

Kadın dizisindeki Arif gibi, Nazım’ın hikayesi de izleyiciyi etkilemişe benziyor.

Feyyaz Duman, bu yükselişi, Sen Çal Kapımı dizisinde Serkan Bolat karakterini canlandıran Kerem Bürsin’in 4. Sıraya gerilemesine sebep oldu.

Taner Ölmez

Fox Tv’deki Mucize Doktor dizisinde, otistik bir doktoru başarıyla canlandıran Taner Ölmez, son 1 haftada, 1 aylık yansıma adedine ulaştı.

Taner Ölmez ile Sinem Ünsal’ın son haftalarda, sosyal medyadaki çıkışı, hayranlarının desteğini ortaya koyuyor. İkilinin, dizideki yakınlaşması izleyiciyi oldukça sevindirmiş.

İlişkisiyle gündemde

Kanal D’de yayınlanan Hekimoğlu dizisinde Mehmet Ali adlı genç bir doktoru canlandıran Kaan Yıldırım, bu hafta yansımalarını arttıran oyuncular arasında yer aldı.

Hekimoğlu’nun son bölümünde, Mehmet Ali’nin hastalanması ve bununla birlikte hem hastalığıyla hem kendiyle yüzleşmesi, sosyal medya kullanıcılarının yorumlarına yansıdı.

Sina Koloğlu da “Solo Sırası Kaan’da” yazısıyla, oyuncunun sosyal medya etkileşimine katkı sağladı.

Kaan Yıldırım’ın sosyal medyaya yansıyan konularından biri de Hadise ile yaşadığı ilişki hakkında oldu. Hadise ile ayrılması, sonra Yıldırım’ın ayrılmadıklarına dair açıklama yapması vb. detaylar, sık sık sosyal medyada yer aldı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan erkek oyuncuların son haftadaki ileti sayıları

11 Cihangir Ceyhan Alev Alev 26.600
12 Aras Bulut İynemli Çukur 24.200
13 Ekin Koç Uyanış: Büyük Selçuklu 21.900
14 Murat Yıldırım Ramo 20.600
15 Çağatay Ulusoy Hakan: Muhafız 9.600
16 Kaan Yıldırım Hekimoğlu 7.500
17 Olgun Toker Arıza 4.000
18 Burak Deniz Yarım Kalan Aşklar 3.400
19 Burak Özçivit Kuruluş Osman 3.100
20 Cüneyt Arkın Kuruluş Osman 2.200