MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerle ilgili yorumlarda, Sen Çal Kapımı rekor kırdı.

Fox Tv’de yayınlanan ve haftalardır zirvedeki yerini koruyan Sen Çal Kapımı, bu hafta, 1 milyona yakın paylaşımda yorumlanarak, rakiplerini geride bıraktı.

Dizinin hayranları, Eda ve Serkan ikilisinin yakınlaşmaları ile diziye bağlılığını ve yorumlarını arttırdı. Sen Çal Kapımı paylaşımlarında, karakter ve oyuncuların yanı sıra #KalpUnutmaz hashtagi öne çıktı.

Sefirin Kızı ve Baraj takip etti

Tuba Büyüküstün’ün kadroya dahil olmasıyla, Sancar’ın yeni aşk hikayesinin yazıldığı Sefirin Kızı, Digilup Top 10 sıralamasında 2. Oldu. Dizinin izleyicisi tarafından hemen sahiplenilen ikili ile ilgili olumlu yorumların yanı sıra, konakta yaşanan yasak aşk, Dudu’nun hamile olması, Yahya’nın duyguları ve tüm bunlara verilen tepki de konuşuldu.

Bu haftanın 3. Sırasına ise Fox Tv’de yayınlanan Baraj yerleşti. Baraj, hikayesindeki gelişmelerle, geçen haftaya göre sosyal medyadaki yorumlarını da arttırdı.

Hercai’ye İspanya’dan ödül

Atv’de yayınlanan Hercai dizisi, İspanya’da Nova Tv’nin düzenlediği, İspanyol izleyicilerin oylarıyla belirlenen PremiosNovaMas ödüllerini topladı. Hem dizi ile hem oyuncularıyla, bir çok ödülü alan proje, bu hafta listenin 4. Sırasında yer aldı.

Kırmızı Oda İsveç’te yayınlanacak

Bu hafta, yerli dizilerle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yurtdışında oldukça popüler olan Türkiye dizi projelerine bir yenisi daha eklendi. Tv 8’de yayınlanan ve Binnur Kaya’nın başrolünde yer aldığı Kırmızı Oda dizisinin, İsveç’te SVT kanalında yayınlanacağı duyuruldu.

Boncuk veda etti

Bu hafta, Kırmızı Oda ile ilgili yorumlarda, İsveç transferinin yanı sıra, Boncuk ve Sadık karakterleri konuşuldu. Burcu Biricik ve Onur Bilge’nin canlandırdığı karakterler, birkaç haftadır diziye konuk olmuştu. Dizinin son bölümünde, Boncuk’un iyileşmesi ve Sadık’ın artık “sevgisini göstermeye karar vermesini” izleyen sosyal medya kullanıcıları, bu hikayeyle ilgili son 1 ayda 15 bini aşkın yorum yaptı.

Seni Çok Bekledim hikayesi tanıdık geldi

Star Tv ekranlarının yeni dizisi Seni Çok Bekledim’de, İrem Helvacıoğlu ve Özcan Deniz birlikte kamera karşısına geçti. Usta oyuncuların da rol aldığı dizi, henüz Top 10 listesine girmedi.

Dizi ile ilgili yorumlarda; Özcan Deniz’in yanında İrem Helvacıoğlu’nun çok genç durduğu, önce imkansız gibi olan sonradan gerçekleşen aşk hikayesinin önceki projelere benzetilmesi, hikayede çok fazla tesadüfün olmasının, sıkıcı bulunması gibi detaylar öne çıktı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Son Yaz Fox TV #SonYaz 32.200
12 Menajerimi Ara Star TV #MenajerimiAra 26.200
13 Masumlar Apartmanı TRT 1 #MasumlarApartmanı 23.600
14 Mucize Doktor Fox #MucizeDoktor 23.400
15 gönül dağı TRT 1 #GönülDağı 20.800
16 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 #UyanışBüyükSelçuklu 19.500
17 Kırmızı Oda TV 8 #KırmızıOda 18.700
18 Sadakatsiz Kanal D #Sadakatsiz 18.400
19 Arka Sokaklar Kanal D #ArkaSokaklar 12.600
20 Seni Çok Bekledim Star TV #SeniÇokBekledim 8.900

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir