Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sen Çal Kapımı’dan açık ara birincilik

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, son hafta yerli dizilerle ilgili, 1,5 milyonu aşkın yorum yapıldı.

Haftanın birincisi, her hafta olduğu gibi, Fox Tv’de yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisi oldu. Dizi, adeta oyuncularının sıralamadaki düşüşüne karşı, büyük bir yükselişe geçerek, zirvedeki yerini korudu.

Başrollerinde, Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in rol aldığı, yaz aylarında başlayan ve sezonda da devam eden dizi ile ilgili olumlu yorumlarda artış görüldü. Bu hafta 355 bin iletide konuşulan dizinin, uzun bir süre tahtını kaptırmayacağı görülüyor.

Sefirin Kızı’ndaki heyecan sosyal medyaya da yansıdı

Star Tv’de ekrana gelen Sefirin Kızında, hikaye bambaşka yönlere evrilerek, detaylarıyla heyecanı arttırdı. Diziye yeni katılan oyuncular ile birlikte, Sancar ve Nare’nin yakınlaşması, Gediz’in aşkı için farklı yollara başvurması, Akın’ın kızkardeşinin planları, Elvan ile Yahya’nın evliliği, konakta Nare’nin gelin olarak kabul edilmesi, Elvan başta olmak üzere konaktaki hanımların eğlenceli sahneleri gibi bir çok detay, izleyicinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Tüm bu konular, sosyal medya kullanıcılarının da yorumlarına yansıdı ve dizinin etkileşimini arttırdı. Setten, Neslihan Atagül ile Engin Akyürek’in fotoğrafları da en fazla etkileşim alan paylaşımlar arasında yer aldı.

Baraj dizisine değişim yaradı

Fox Tv’deki Baraj dizinin hikayesinin değişimi de ilgiyi arttırdı. Yayınlandığı günden beri sosyal medyada konuşulan dizi, bu hafta yansımalarını arttıran dizilerden oldu.

Feyyaz Duman ve Biran Damla Yılmaz’ın yanı sıra, Sumru Yavrucuk, Burak Yörük, Iman Casablanca, Gizem Karaca, Sait Genay’ın da rol aldığı dizinin hikayesinin değişmesiyle, sosyal medyadaki etkileşimi arttı.

Bu hafta 3. Sırada yer alan dizinin reytingleri de yükseldi.

Alev Alev’de yine bir kadın savunması öne çıktı

Yayınlandığı günden beri, kadına şiddet konusundaki farkındalık yaratan sahneleriyle dikkat çeken Alev Alev dizisi, bu hafta da izleyiciyi hayran bırakan bir sahneye yer verdi.

Demet Evgar’ın canlandırdığı Cemre karakterinin, mücadelesine yer verilen dizide, Cemre’nin akıl sağlığının yerinde olduğunu kanıtlamaya çalışırken, heyete anlattıkları, haksızlığa uğrayan kadınların toplumdaki yerini sorgulattı.

Bir Annenin Günahı sessizce veda etti

Kanal D’de cumartesi akşamları ekrana gelen Bir Annenin Günahı dizisi, 5. Bölümünde son kez izleyiciyle buluştu. Birsen Altuntaş’ın da duyurduğu, dizinin erken final kararı, bazı izleyicileri üzdü.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

Sadakatsiz Kanal D #Sadakatsiz 31.900
Çukur Show TV #çukur 26.600
Gönül dağı TRT 1 #GönülDağı 26.400
Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 #UyanışBüyükSelçuklu 25.000
Menajerimi Ara Star TV #MenajerimiAra 20.700
Mucize Doktor Fox #MucizeDoktor 15.300
Hekimoğlu Kanal D #Hekimoğlu 12.500
Kırmızı Oda TV 8 #KırmızıOda 11.400
Arka Sokaklar Kanal D #ArkaSokaklar 9.000
Sol Yanım Star TV #SolYanım 8.000