Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Snapchat, Spotlight Challenges’i duyurdu

Snapchat daha fazla kullanıcı çekebilmek ve TikTok’a karşı rekabeti arttırmak için, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Uygulama, şu günlerde, kullanıcılarına para kazandıracak, Spotlight Challenges özelliğini duyurdu.

Platforma, içerik oluşturucuların para kazanmaları için yeni bir özellik eklendi. Challenges özelliği, her hafta makul lensler kullanarak görüntü yapan, muhakkak aktiflikleri gerçekleştiren yahut uygulamanın TikTok rakibi Spotlight‘ta seçilen bir sesi kullanan içerik oluşturuculara para kazandıracak.

Kazananlar, en çok izlenen uygun görüntüler araasından seçilecek. Her müsabaka için üç ila beş içerik oluşturucuya nakit ödül verilecek. Ödemeler, bin ila 25 bin dolar ortasında değişen ödül havuzlarından gerçekleştirilecek ve en yüksek ödül 250 dolar olacak.

Challenges özelliği, Snapchat kullanıcılarının Spotlight için içerik oluşturmasını amaçlıyor. Her hafta gerçekleşecek bu müsabakada Challenges içerisindeki kurallara uyarak içerik oluşturmanız gerekiyor. Bir Snapchat sözcüsü, daha evvel Spotlight için içerek üreten ünlü kullanıcılara günlük 1 milyon dolar ödediklerini belirtti. Daha sonra bu fiyatı ayda bir ödediklerini de ekledi. Snapchat’i sık sık kullanan beşerler ve içerik oluşturucular için Spotlight Challenges bir gelir kaynağı haline gelebilir.