Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sosyal Medya Gündemi Nasıl Takip Edilir?

Sosyal medya gündemini bilgisayardan takip eden ve kahve içen bir kişi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefon ve bilgisayar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Telefon ve bilgisayar gibi teknolojik ürünler ile pek çok farklı işlem gerçekleştirebilmekte. Bunun yanında bu teknolojik ürünler, sık sık sosyal medya gündemi takip etmek için de kullanılır. Ancak bu konu ile ilgili “Sosyal Medya Gündemi Nasıl Takip Edilir?” sorusu sık sık sorulmaktadır. Sosyal medya gündemini takip etme işlemi, “Sosyal Medya İzleme” olarak da adlandırılabilir. Sosyal medya gündemini takip edebilmek için rakiplerinizi inceleyebilirsiniz, potansiyel müşterilerinizin hangi platformda daha aktif olduğunu keşfedebilirsiniz ve veri analizi ile elde edeceğiniz sonuçları yorumlayabilirsiniz. Bunlar gibi pek çok farklı parametreye dikkat ederek, markanız için önemli olan sosyal medya gündemini takip edebilirsiniz. Sosyal medya izleme, günümüzde oldukça önemli olduğu için bu konu ile ilgili cevaplandırılması gereken farklı sorular da mevcut.

Günümüzde çoğu kişi “Sosyal medya gündemi takip edilmelidir / Sosyal medya gündemi oldukça önemlidir” tarzında yorum yapıyor. Peki, sosyal medya gündemi neden önemlidir? Bu soruya maddeler halinde şu şekilde cevap verebiliriz;

 • Sosyal medya kullanıcıları milyarları buluyor. Böylesine geniş bir kitlenin içerisinde potansiyel müşterileriniz de bulunuyor. Sosyal medya gündemini takip ederek, potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Sosyal medya gündemini takip ederek, hedef kitleniz ile ilgili daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Böylece paylaşımlarınızı bu bilgilere göre şekillendirebilir ve etkileşimi daha yüksek içerikler oluşturabilirsiniz.
 • Markalar tarafından potansiyel müşterilere ulaşabilmek adına çeşitli kampanyalar oluşturulur. Bu kampanyaların ne kadar ilgi çektiğini ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadığını anlayabilmek için sosyal medya gündemi son derece önemlidir. Sosyal medya izleme ile kampanyalarınız ile ilgili daha sağlıklı veriler elde edebilirsiniz.
 • Potansiyel müşterilerinizin markanız, hatta ürününüzle, hizmetiniz ile ilgili görüş ve düşüncelerini öğrenebilmek için, sosyal medya gündemini takip edebilirsiniz. Böylece elde edilen verilere göre gerekli stratejileri geliştirebilirsiniz.

Bunlar gibi çeşitli avantajlarından dolayı sosyal medya gündemini takip etmek oldukça önemlidir. Sosyal medya gündeminin takip edilebilmesi için profesyonel destek alınması, sizin ve markanız adına çok daha verimli olacaktır.

Sosyal Medya Gündemi DigiLUP İle Nasıl Takip Edilir?

DigiLUP, MTM’nin sosyal medya dinleme ve raporlama uygulamasıdır. DigiLUP ile sosyal medya takibi yapabilir ve gelişmiş analiz ve raporlama sisteminden faydalanabilirsiniz. DigiLUP, sosyal medya gündemini şu işlemleri uygulayarak takip etmenizi sağlar;

 • Dinle
 • Keşfet
 • Analiz et
 • Karşılaştır
 • Ölçümle
 • Raporla
 • Etkinleştir

DigiLUP bu işlemler ile sosyal medya yansımalarınıza anında ulaşmanızı sağlar. Ürünlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için sitemizi inceleyebilirsiniz. Sosyal medya analizi konusunda profesyonel bir platform kullanmak ve uzman ekibimizden bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz: digilup@medyatakip.com