Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sosyal medyada gündem: Seçim

31 Mart’ta yapılan yerel seçim konusu hala gündemde. Seçim sonuçları, seçimde usulsüzlük olup olmadığı, seçimin tekrarlanıp tekrarlanmayacağı gibi birçok konuda tartışma devam etti.

Dün Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun kararıyla birlikte gündeme dair yorumların arttığı görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için tekrar seçim yapılmasına dönük karar, sosyal medya gündeminde de yer buldu.

DigiLUP ölçümleme sonuçlarına göre, sosyal medyada, seçim ile ilgili 2,5 milyonu aşkın paylaşım yapıldı.

Paylaşımlarda öne çıkan sosyal medya kullanıcıları arasında; siyasetçiler ve gazetecilerin yanı sıra, sanatçılar yer aldı.

YSK’nın kararını açıklamasıyla birlikte, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik ve CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları sosyal medyada da izlendi.

31 Mart seçiminde aday olan bazı siyasetçiler, yeni seçimde aday olmayacağını duyurdu. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun da tekrar aday olup olmayacağı soruldu.

Yenilenecek seçimin 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacağı duyurulunca, tatil planlarına dönük paylaşımlar oldu. Özellikle havayolu, otel ve tur şirketleri, o güne özel erteleme uygulamalarını duyurdu.

Ekrem İmamoğlu’nun, konuşmasında yer verdiği “her şey çok güzel olacak” çağrısı,  #herşeyçokgüzelolacak hashtagiyle paylaşımlara yansıdı. Bu paylaşımlar arasında Cem Yılmaz’ın Her şey Çok Güzel Olacak filmi de öne çıktı.