Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sosyal Medyada #PençeKartal

Milli Savunma Bakanlığı’nın bildirdiği yeni operasyonda; Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki bölgelere hava harekatı başladı.

Operasyona Pençe Kartal ismi verildi ve operasyon Türkiye’deki bir çok vatandaşın yakın takibine alındı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, Pençe Harekatı ile ilgili 500 bini aşkın paylaşım yapıldı.

Bakanlık hesabından paylaşıldı

Milli Savunma Bakanlığı, operasyonun başladığını sosyal medya hesabından paylaştı. İleti, kısa sürede 250 bini aşan etkileşime ulaştı. Aynı hesaptan, operasyonla ilgili bilgiler verilmeye devam ediliyor.

Komutanlarla birlikte, operasyonu takip eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da yer aldığı videolar, takdir toplayarak sosyal medyada paylaşıldı.

Şehitler hatırlatıldı

Pençe Operasyonu ile ilgili paylaşımlarda, bazı sosyal medya kullanıcıları, şehitler ve şehit yakınlarını, görselleriyle birlikte, hatırlattı. Maçka’da, 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül, TT listesine girdi.

Pilotların görselleri paylaşıldı

Milli duyguların öne çıktığı Pençe Kartalı operasyonu ile ilgili paylaşımlarda, pilotların fotoğrafları paylaşıldı. Pençe pozu veren kadın pilotun fotoğrafı, sosyal medyada en fazla paylaşılan görsellerden oldu. Bu paylaşımlarda, kadının gücü vurgulandı.

Covid’e gönderme

Operasyon ile ilgili görseller doğrultusunda, Covid tedbirlerine gönderme yapıldı. Göktürk Medya adlı hesaptan yapılan paylaşımda, Maske-Sosyal Mesafe-Hijyen detaylarıyla bağdaştırılan görüntülere yer verildi.