Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sosyal Medyada Tarantino Rüzgarı

filmler 27 Ağustos

DigiLUP,  vizyonda yer alan filmlerin sosyal medya yansımalarını araştırdı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin Profesyonel Sosyal Medya Dinleme Servisi DigiLUP verilerine göre; en çok konuşulan vizyondaki filmler şöyle:

Amerikalı Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun yönettiği, Leanardo Di Caprio ve Brad Pitt gibi iki yıldız ismin başrollerini paylaştığı “Once Upan A Time…. in Hollywood” , “Bir Zamanlar… Hollywood’da” ismiyle  Türkiye’de izleyicisiyle buluştu.

23 Ağustos’ta vizyona giren ABD yapımı film, sosyal medya kullanıcıları tarafından tüm dünyada 75 Bin 888 paylaşımda konuşuldu. Filmle ilgili en çok konuşulan paylaşımı Rapçi Boots Riley resmi twitter hesabından yaptı. DigiLUP verilerine göre; bu paylaşım, 13 Bin 300 etkileşim aldı ve 41 Bin 800 kullanıcıya ulaştı.

Sosyal medyada en çok konuşulan filmlerinden bir diğeri ise Kod Adı: Angel oldu. Orijinal adı Angel Has Fallen olan ABD yapımı film 23 Ağustos’ta vizyona girdi. Angel Has Fallen, bu hafta 71 Bin 695 paylaşımla haftanın en çok konuşulan ikinci filmi oldu.

16 Ağustos’ta vizyona giren Angry Birds Filmi 2 , 28 Bin 301 sosyal medya iletisine konu olarak, geçen haftaya göre paylaşımlarını yaklaşık 20 bin düşürdü ve bir sıra gerileyerek üçüncü oldu.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw da sıralama olarak geçen haftaya göre gerileyen filmlerden oldu. DigiLUP’ın araştırmasına göre bu hafta 22 Bin 351 paylaşımda konuşulan ABD yapımı film, haftanın en çok konuşulan filmleri listemizde dördüncü sırada kendine yer buldu.

5 Temmuz’da vizyona giren Örümcek Adam: Evden Uzakta ise listemizdeki son film. “Spider-Man: Far From Home””  sosyal medyada 19 Bin 746 paylaşıma yansıdı ve geçen haftaki yerini korumuş oldu.

Geçen hafta listede yer alan Aslan Kral ve Bring The Soul : The Movie listede yer almadı.