Kansere karşı verdiği savaşla tüm Türkiye’ye adını duyuran, söylemleriyle geniş kitleleri etkileyen ve ilham kaynağı olan Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede dün gece hayata gözlerini yumdu…

4. kez yakalandığı kansere karşı mücadelesini bırakmayan ve sosyal medyadan hastalığa karşı verdiği örnek mücadelesini anlatan Neslican Tay’ın vefatı ülke genelinde üzüntüyle karşılandı.

Digilup verilerine göre, Neslican Tay’ın vefatı sosyal medyada yaklaşık 700 bin iletiye yansıdı.  

Kansere karşı kullandığı söylem dili ve verdiği mücadele geniş kitlelere dokunan Neslican, daha önce aynı hastalıktan dolayı oluşan tümör nedeniyle sol bacağını kaybetmiş ama kansere karşı mücadelesini bırakmamıştı.

Haluk Levent’in Neslican Tay’ı yoğun bakımda da yalnız bırakmadığı paylaşımı.

Hayata tümüyle tutunarak insanlara ilham kaynağı olan Neslican’ın kansere karşı verdiği savaşı kaybetmesi sosyal medyada da üzüntüyle karşılandı.

Siyaset’ten sanat ve spora kadar birçok alandan tanınmış isim Neslican’la ilgili sosyal medyada paylaşım yaptı.

AHBAP İyilik Hareketi’nin kurucusu ve genel başkanı olan sanatçı Haluk Levent Neslican’ı yoğun bakımda yalnız bırakmamıştı..

Neslican’ın vefatı sonrası da paylaşımlarına devam eden Haluk Levent, Neslican’la ilgili yapılan bazı paylaşımlara tepki gösterdi.Neslican Tay’la ilgili yapılan olumsuz paylaşımlar sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.

Genç yaşında topluma ilham kaynağı olabilen, günümüzde ender rastlanan mücadele örneğini kansere karşı son ana kadar devam ettiren Neslican adını unutulmazlar arasına yazdırarak aramızdan ayrıldı…

Neslican ile ilgili sanattan,spora, siyasete kadar tanınmış isimlerin yaptığı paylaşımlar şöyle.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Neslican paylaşımı..
Galatasaray SK Resmi Twitter hesabından taziye mesajı yayınlandı.
Beşiktaş JK Resmi Twitter Hesabından Taziye mesajı yayınlandı
Yurt dışında futbol hayatını sürdüren Milli futbolcu Yusuf Yazıcı’nın Neslican paylaşımı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir