Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Tiyatro sahnesinden sinemaya taşınan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü izleyiciyle buluştu

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, 1999 yılında sahnelenmeye başlayan ve Demet Akbağ’ın başrolünde yer aldığı Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? adlı tiyatro oyunu, yıllar sonra sinema uyarlamasıyla yeniden çekildi.

Yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı, Netflix için çekilen filmde, Demet Akbağ’ın performansıyla akıllarda yer eden Gülseren karakterini Ecem Erkek canlandırdı. Filmde ayrıca; Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır, Bülent Çolak, Ahmet Rıfat Şungar, Atakan Çelik ve Fatih Özkan rol aldı.

Gülseren’in hikayesi ve Türkiye’deki değişim

Hikayede, 1948 yılında İstanbul’da, üstün zekalı bir çocuk olarak doğan Gülseren’in, ailesiyle birlikte yaşadığı çevreye uyum sağlamak için gösterdiği çaba anlatılıyor. Gülseren’in hayatından kesitlerin anlatıldığı filmde, ayrıca o yıllardan bugüne Türkiye’nin panoraması da gösteriliyor.


Sosyal medyada gündem oldu

Yayınlandığı gün itibariyle, Netflix’te en çok izlenenler listesinde bulunan film, medyada da yer buldu. Twitter’da TT olan #SenHiçAteşböceğiGördünmü, sosyal medyada da 20 bini aşkın paylaşımda yorumlandı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin verilerine göre, filmle ilgili; yazılı basında 43, televizyon kanallarında 22, İnternet sitelerinde 205 haber yayınlandı.

Kırmızı Oda, Menajerimi Ara gibi bazı dizilerde, “mucize” içerikli sahnelerde, ateş böceklerine yer verildi.

Sosyal medyadaki paylaşımlarda; tiyatro oyunuyla sinema versiyonu kıyaslandı, Ecem Erkek’in performansı takdir edildi, filmdeki bazı replikler ise özellikle öne çıktı.

İşte bazı sosyal medya paylaşımları:

Tiyatro oyununda rol alan oyuncular filmle ilgili yorumlarını paylaştı


Hikayeyi yazan Yılmaz Erdoğan, filmde Gülseren’in patronu rolünü oynadı ve kısa bir sahnede yer aldı.

Yurtdışından da paylaşım yapıldı