Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Trabzon’daki sel sosyal medya gündeminde

Trabzon’un Araklı ilçesinde, sağanak yağışın ardından oluşan sel felaketinde 6 kişi hayatını kaybetti. Sel sonucu kaybolan insanların arama çalışmalarının da sürdüğü belirtilen olay, sosyal medyanın da ana gündem konularından biri oldu.

DigiLUP verilerine göre, 15 bini aşkın paylaşımda, dün gerçekleşen sel felaketi konuşuldu ve olayla ilgili gelişmelerle birlikte yansımalar da artmakta.

Tüm ülkenin, aynı duyguda birleştiği üzücü olay için yapılan paylaşımlar arasında, en fazla etkileşim alan iletiler, siyasetçilerin mesajları oldu.

İşte siyasilerin yorumları:

@ekrem_imamoglu Trabzon Araklı‘da sağanak yağışın ardından oluşan sel felaketinde 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Dileğimiz kayıp vatandaşlarımızın bir an önce sağ salim bulunması ve felaketin yaralarının sarılması.
@meral_aksener Trabzon, Araklı‘da plansızca yapılan hidroelektrik santrali (HES) borusunun patlaması sonucu meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İhmallerle dolu bu felaketin sorumlusu olanların sonuna kadar takipçisi olacağız.

@BY Trabzon’da meydana gelen sel felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Kaybolan vatandaşlarımızın sağ salim bulunması için AFAD başta olmak üzere bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerimizin Rabbim yardımcısı olsun.

@kilicdarogluk Trabzon Araklı‘da meydana gelen sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaşanan sel felaketi sonucu kaybolan vatandaşlarımızın da bir an önce sağ salim bulunmasını umut ediyorum.
@BeratAlbayrak Araklı’da yaşanan sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Devletimiz, haber alınamayan vatandaşlarımıza sağ salim ulaşılması için seferber olmuştur ve selde oluşan zararın telafisi için gerekli tüm desteği verecektir.

Spor camiasından destek…

En fazla etkileşim alan paylaşımlar arasında sporcular da yer aldı. Eski Trabzonsporlu Okay Yokuşlu, kendi hesabından üzüntülerini paylaştı. Çarşı ve Trabzonspor’un resmi Twitter hesaplarından da hayatını kaybeden ve kayıp vatandaşlar için paylaşım yapıldı.

Araklı’daki sel felaketinin ardından, sosyal medyada ayrıca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “En nihayetinde bu işler Allah’ın işi. Nerede ne olacağını da bilemiyorsunuz” şeklindeki açıklaması ile son yıllarda geliştirilen HES çalışmaları yorumlandı.