MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi Digilup, televizyon ekranlarındaki yarışmaların sosyal medya yansımalarını inceledi.

En çok konuşulan yarışmalar, Tv 8’de yayınlanan yarışmalar oldu.

Türkiye yemek yapmayı öğreniyor

Yayınlandığı dönemde, ilgiyi üstüne çekmeyi başaran MasterChef Türkiye, bu sezon da aynı ilgiyle yayınlanmaya devam ediyor.

Neredeyse her gün Tv 8 ekranlarında, tekrarı ve yeni bölümlerinde yayınlanan program, sosyal medya yansımalarında da zirvede.

Farklı yemek kültürleri, farklı yemek teknikleri ve lezzetleriyle, izleyicinin ilgisini çeken yarışma, aynı zamanda yarışmacılar arasında yaşanan polemiklerle de gündemde kalıyor.

Sosyal medya kullanıcılarının destek verdiği bazı yarışmacılarla birlikte, izleyicinin artık görmekten sıkıldığı, hatta finale kalacak yarışmacıların tahmin edildiği paylaşımlara da rastlamak mümkün.

Bu hafta, yansımalarını arttırarak yine 1. olan MasterChef Türkiye paylaşımlarında, en fazla etkileşim alan iletiler arasında; @chefyalcinkaya paylaşımlarının yanısıra,  210.080 takipçisi olan @MontrealFB ve 1,5 milyon takipçisi olan @atabenli yorumları öne çıktı.

Murat’ın gidişi üzdü

Her hafta bir yarışmacının elendiği yarışma programında, geçtiğimiz hafta Trabzonlu olmasıyla öne çıkan Murat’ın elenmesi, sosyal medya kullanıcılarını da üzdü. Murat’ın mertliğine ve yetenekli olmasına değinen kullanıcılar, Suna’nın ve Mustafa’nın haksızlık yaptığını vurguladı.

Geçtiğimiz haftalarda, sosyal medya kullanıcılarının hayranlık duyduğu yarışmacılar arasında, Ekin ve Alican öne çıkarken, bu hafta onlara Batuhan da eklendi. Ayrıca, Batuhan’ın @Batuhanbayiir hesabından yaptığı, yemek tarifli paylaşımı da en fazla etkileşim alan iletiler arasında yer aldı.

Atv izleyicinin bilgisini ölçmeye devam ediyor

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla Atv ekranlarında yayınlanmaya devam eden Kim Milyoner Olmak İster yarışması, bu hafta listenin 2. Sırasında yer aldı. Önceki haftaya oranla, ileti adedini 2 katından fazla arttıran program, özellikle sorular ve yarışmacıların bu sorulara verdiği cevaplarla gündeme geldi.

O Ses Türkiye zirveyi göremiyor

Geçtiğimiz sezonlarda, sosyal medya sıralamasının ilk sırasında yer alan O Ses Türkiye, bu yıl alt sıralarda yer alıyor.

Bu hafta 3. Sırada yer bulan yarışmanın, zirveyi zorlayıp zorlamayacağı merak konusu.

O Ses Türkiye ile ilgili yansımalarda, Youtube videolarının en fazla etkileşim aldığı görülürken, genel olarak, programdaki anlar ve yarışmacılardan bahsedildi. İngilizce şarkı söyleyen yarışmacılar ile Hadise’nin bu yarışmacılara olan davranışına değinildi.

Ayrıca, Hadise ile tanışmak isteyen Edanur için, sosyal medya kullanıcıları #HadiseEdanurlaBulussun kampanyası başlattı. Sesini daha fazla duyurmak için, paylaşımlarına #Oses ve #AcunIlıcalı hashtaglerini de ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir