Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter Reactions ilk Türkiye’de test edilecek

Twitter beğeni butonuna karşılık beğenmeme butonu geliyor

Twitter, tweetlere emojilerle tepki verme özelliği “Twitter Reactions”ı sınırlı bir süre için, Türkiye’de deneyecek.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların paylaştığı tweetlere emoji eklenebileceğine dair özelliğiyle ilgili açıklamada, bir beğeninin her zaman tüm hisleri karşılamadığını, bu yüzden insanlara bir tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmalarını sağlamayı, amaçladıklarını belirtti.

Test süreci devam eden uygulamada, reaksiyonları görüntülemek için kullanıcılar “Beğen” düğmesine uzun süre basabilir ve bir tweet hakkında ne hissettiklerini göstermek için bir emoji seçebilir, ayrıca her zaman olduğu gibi sadece “Beğen” düğmesine dokunarak tweetleri beğenmeye devam edebilir.

Sadece Türkiye’de kullanımda

Reactions özeliği, sadece Türkiye’de, iOS için Twitter, Android ve Twitter.com’da sınırlı bir süre için kullanılabilecek.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, yeni özellik; insanlara sohbetlerde nasıl hissettiklerini hızlı bir şekilde göstermeleri için daha fazla yol sunarken, aynı zamanda tweetleyenlerin tweetlerinin nasıl algılandığını daha iyi anlamalarını sağlayacak. Bu da potansiyel olarak daha iyi ifade ve genel sohbete katılım sağlayacak.

Önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulması planlanan özellik, için Twitter ayrıca, bu test sonuçlarını temel alarak, Reactions özelliğinin kullanılabilirliğini diğer bölgelere genişletmeyi değerlendireceğini belirtti.