Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter tasarımını değiştirdi

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, platformdaki tasarımını değiştirmek üzere bazı düzenlemeler yaptı. Yeni tasarımda amaç, kullanıcılarına daha sade bir deneyim sunmak.

Uygulamalarını sık sık güncelleyen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bu hafta kullanıcılarını yeni bir sayfa ile buluşturdu. Yeni eklentilerin de bulunduğu platformun güncellemesinde, yeni yazı fontu da devreye alındı. Özelliklerde ayrıca; ince renk ayarları ve bazı yüksek kontrastlı tuş eklemeleri de bulunuyor.

Bu senenin Ocak ayında “Chirp” adını verdiği yeni düzenini duyuran şirket, gerekli geliştirmeleri tamamladıktan sonra bunu kullanıcılarına sunma kararı aldı. Uygulamanın Android, iOS ve masaüstü versiyonları için eş zamanlı sunulan güncellemeyle ilgili Twitter şu bilgileri paylaştı; “Çok fazla görsel dağınıklığı temizledik. Artık daha az gri bir arka plan ve gereksiz çizgiler var. Ayrıca metnin okunmasını kolaylaştırmak amacıyla, gerekli alanları büyüttük. Bu görsel eklenti, Twitter size ve söyleyeceklerinize odaklandığı için sadece bir başlangıçtır.”

Değişimle ilgili bilgiler, @TwitterDesign profilinden de paylaşıldı.

Twitter, bu düzenlemeleriyle, kullanıcıların içeriğe odaklanabileceğini ve yanı sıra önemli butonların dikkat çekebileceğini belirtti.