Twitter, bir süredir üzerine çalıştığı “bahşiş” özelliğini iOS kullanıcıları için devreye aldı. Artık dünya genelinde Twitter kullanıcıları, birbirlerine kripto para da dahil olmak üzere ‘bahşiş’ gönderebilecek.

Twitter’ın açıklamasına göre; iOS kullanıcıları artık Cash App gibi uygulamaları kullanarak bahşiş kutusu özelliğini kullanabiliyor.

Twitter ile para kazanmak daha pratik

‘Tips’ özelliği ile tüm Twitter kullanıcıları için para kazanmak mümkün ve oldukça pratik hale gelecek. Böylece kullanıcıların, severek takip ettiği hesapları maddi olarak da destekleme şansı olacak. Ayrıca bu özellik; küçük işletmelere katkı sağlamak veya sosyal sorumluluk kampanyalarına dahil olmak amacıyla da kullanılabilecek.

Kullanıcılar, profil sayfalarındaki “Takip Et” düğmesinin yanında bir para ikonu görecek. Bu ikon, hesabın ödemeye açık olduğu anlamı taşıyacak. Simgeye dokunulduğunda ise hesabın etkinleştirdiği ödeme hizmetleri veya platformlarının bir listesi ile karşılaşılacak. Tercih edilen platform üzerinden bağışı gerçekleştirilebilecek.

Twitter, Tips özelliğine destek veren platformları şu şekilde açıkladı:

Yeni özelliğin yakında Android cihazlarda da kullanılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir