Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’da etiket gündemi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte, şirketin yönetiminin yanı sıra, platformun kullanımına dönük bir çok değişiklik gündeme geldi. Twitter gündemindeki konulardan biri “mavi tik” oldu. Twitter’da etiket kullanımıyla ilgili bazı özellikler ise netleşmeye başladı.

Twitter’da ‘resmi etiket’ dönemi başlıyor.

Twitter, Blue hizmetini satın alan kullanıcıların profilinde “Resmi” (Official) etiketine yer vereceğini açıkladı. Kullanıcıların hesapların gerçek olduğunu ayırt etmeye yardımcı olmak için başka bir onay işareti türü sunuyor.

Twitter’ın ürün yönetimi direktörü Esther Crawford, sosyal medya şirketinin bu yeni doğrulama özelliğini belirli hesaplara sunacağını açıkladı. Mavi tike sahip hesaplar, doğrulandıklarını belirtmek için “Resmi” etiketine sahip olacak.

Resmi etiket alabilecek hesaplar

Crawford, yeni statünün sadece, hükümet hesaplarına, ticari şirketlere, iş ortaklarına, büyük medya kuruluşlarına, yayıncılara ve bazı tanınmış kişilere verileceğini açıkladı.

Ayrıca, mavi tik özelliği ve Blue aboneliği ile ilgili, “Yeni Twitter Blue, kimlik doğrulamayı içermez, bu mavi bir onay işaretidir ve belirli özelliklere erişim sunan, isteğe bağlı, ücretli bir aboneliktir” açıklamasında bulunuldu.

Sosyal medya gündeminde de Twitter’daki gelişmeler yakından takip ediliyor. MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel dijital medya dinleme servisi DigiLUP verilerine göre, gelişmelerle ilgili milyonlarca yorum yapıldı.

Twitter'da etiket

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com