Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’dan geri adım

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kısa bir süre önce devreye aldığı özelliğinden vazgeçti. Yeni özelliği kullanıcılarının hoşuna gitmeyince, geri adım atan Twitter, yeniden memnuniyet oluşturdu. Gelişme, Twitter sıralama özelliği ile ilgili.

Twitter, mobil uygulamalarında, geçen hafta yayımladığı yeni güncelleme ile ana sayfadaki varsayılan kronolojik sıralama seçeneğini kaldırmıştı. Platform, kullanıcılara ana sayfadaki postları “en son” ve “popüler” olmak üzere iki sıralamada sunuyordu. Twitter’ı açan kullanıcılar, ana sayfada varsayılan olarak en son tweetleri görmek isteyenler, bu durumdan hoşlanmamıştı. Kullanıcılar “gönderileri kronolojik sırayla görmek için, her seferinde sağa mı kaydıracağız” tepkisini göstermişti. Twitter, bu tepkilere kayıtsız kalmadı.

App Store veya Google Play Store üzerinden indirilebilen, Twitter sıralama özelliği içeren yeni güncellemeyi yükledikten sonra, tıpkı eskisi gibi, ana sayfada en son tweetler, ilk önce gözükecek şekilde ayarlanabilecek.

İki seçenek de aktif

Twitter, bu özelliği kaldırırken, ana sayfada önce popüler tweetleri görmek isteyen kullanıcılarını da unutmadı. Sağ üst köşedeki yıldız simgesine basıp “Anasayfaya geç” kısmına tıklayınca, uygulama her açıldığında, sıralama özelleştirilmiş şekilde görülebilecek.

DigiLUP verilerine göre, yeni ayarlama ile ilgili gelişme, yüzlerce haber ve posta Türkiye’de de yansıdı.

Twitter sıralama özelliği

Sosyal medya takibi, sosyal medya uygulamalarındaki gelişmeler ve özelliklerle ilgili, DigiLUP blog sayfasını inceleyebilir, DigiLUP sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

DigiLUP ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin: digilup@medyatakip.com