WhatsApp, içeriğini iphone’dan Android’e aktarmak isteyen kullanıcılarına yeni bir çözüm sunduğunu açıkladı. iPhone’dan Samsung’lara WhatsApp aktarmak artık basit bir uygulamayla gerçekleşebilecek.

WhatsApp ve Samsung, dün tanıtılan Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile başlayarak, WhatsApp’daki sohbetlerin iPhone’dan Android telefonlara aktarmanın çok daha kolay hale geleceğini duyurdu.

Samsung Unpacked etkinliğinde, WhatsApp kullanıcılarının; fotoğraflar, yazışmalar, grup sohbetleri, sesli mesajlar olmak üzere, sohbetlerin tamamını iPhone’daki WhatsApp hesabından Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefonlarına aktarabilecekleri açıklandı. Diğer Android cihazlara ise bu özelliğin daha sonra sunulacağı belirtildi.

Kullanıcıların iPhone ve Android cihazlarda içeriklerini eski bir akıllı telefondan yeni bir akıllı telefona aktarmalarına yardımcı olma konusunda çözümler sunan WhatsApp, zaman zaman bazı aksaklıklar yaşandığı için, bu uygulamasını geliştirmeye devam ediyordu.

WhatsApp kullanıcıları, yeni Samsung Galaxy katlanabilir modellerinden başlayarak WhatsApp sohbet geçmişlerini başlangıçta Samsung telefonlarına taşıyabilecekler. Android 10 ve üstünü çalıştıran bir Samsung cihazına sahip olan diğer kullanıcılar da önümüzdeki haftalarda bu özelliği kullanabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir