WhatsApp, kullanıcılarına henüz masaüstü sürüm üzerinde test ettiği bir özelliği sundu. Popüler mesajlaşma uygulamasındaki yeni özellik ile sohbet sırasında gönderilen fotoğraflar bulanıklaştırılabilecek.

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, kullanıcılarına birbirlerine gönderdikleri ya da profillerinde kullandıkları fotoğrafın bir bölümünü veya tamamını bulanıklaştırabilme imkanı sunuyor.

Bu özellikle birlikte, fotoğraflarda görünmesi istenmeyen bölgeler, kesilip biçilmesine gerek kalmadan gizlenebilecek. Yanı sıra bulanıklık boyutu da seçilebilecek.

Haziran ayında, bulanıklaştırma (blur) özelliğinin bir sürümünün WhatsApp Masaüstü beta sürümünde geliştirilmekte olduğunu ve sonunda bazı beta test kullanıcılarına sunulduğu belirtilmişti.

Ne zaman kullanılabilecek

Özelliğin hesabınız için zaten etkin olup olmadığını anlamak için fotoğraf göndermeniz yeterli. Fotoğraf gönderildiğinde ‘bulanıklaştır’ düğmesi belirirse, yeni çizim aracını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bulanıklaştırma aracı bazı beta test kullanıcılarına sunulduğundan, sahip olmayan kullanıcıların gelecekteki bir güncellemeyi beklemesi gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir