Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yanıt istemleri Türkiye’de de kullanımda

Popüler sosyal medya platformu Twitter Yanıt İstemleri özelliğini, Türkiye’de de kullanıma sundu.

Kademeli geçiş

Twitter, bir süredir ABD ve Brezilya’da kullanılan Yanıt İstemleri özelliğini, platformu Türkçe dilinde kullanan tüm kullanıcıları sunmaya başladığını açıkladı. Bu ayın başından itibaren açılan özellik, iOS,Android ve Web kullanıcıları için sunuldu.

Twitter Yanıt İstemleri özelliği, paylaşılacak postta; nefret, hakaret, kaba bir dil algılandığı zaman ortaya çıkıyor. Bu özellikle birlikte, Twitter kullanıcıları, “Tweet’i paylaşmadan önce ifadelerini gözden geçirmek ister misin?” uyarısıyla karşılaşarak, yazdıkları içeriği tekrar düşünme ve değiştirme olanağına sahip olacak.

Twitter Yanıt istemleri

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, Yanıt İstemleri özelliğiyle birlikte ABD’de kullanıcıların yüzde 30‘u, Brezilya’da ise yüzde 47‘si Tweet içeriğini değiştirdi. Firma özellikle ilgili ayrıca şunları belirtti: Geçen yıl, konuşmaları daha medeni hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sağlığını iyileştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik Yanıt İstemleri özelliğini başlattık. Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe dil ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki deneyimlerine yansıtmak amacıyla bu özelliği farklı pazarlarda ve dillerde de test etmeye devam edeceğiz.

Dijital medya takibi konusunda profesyonel bir platform kullanmak ve uzman ekibimizden bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsinizdigilup@medyatakip.com