Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yaz dizileri nasıl konuşuluyor

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerle ilgili milyonlarca yorum yapıldı.

Sezon dizilerinin, ekrandan çekilerek yerini yeni yaz dizilerine bırakmasıyla, sosyal medyadaki dizi gündemi de değişti.

Haftalardır, ilk iki sırada yer alan; Sen Çal Kapımı ve Maraşlı dizileri zirveyi kaptırmasa da bazı yeni diziler öne çıktı.

Menajerimi Ara ilgisi arttı

Sezon boyu, hem kadrodaki oyuncuları hem konuk oyuncularıyla beğeniyle takip edilen Menajerimi Ara, son haftalarda sosyal medya kullanıcılarının yoğun ilgisini alıyor.

Diziyle ilgili detay yorumlar yapan izleyici, dizinin yeni sezonda da devam etmesi için, on binlerce paylaşım yapıyor.

Bu hafta, 4. Sırada yer alan dizi 150 bini aşkın iletide yorumlandı.

Ada Masalı etkileşimini arttırdı

Sosyal medyada en çok konuşulan yaz dizisi Ada Masalı oldu. Önemli bir hayran kitlesine sahip, Ayça Ayçin Turan ve Alp Navruz’un canlandırdığı Haziran ve Poyraz çifti, kısa sürede sevildi.

Digilup Top 10 sıralamasında, 3. Sırada yer alan Ada Masalı’nın bu yazın en fazla konuşulan diziler arasında yer alması bekleniyor.

Baht Oyunu da yükselişte

Kanal D’de Salı günleri ekrana gelen yaz dizilerinden Baht Oyunu da bu hafta en çok yorumlanan dizilerden oldu. Geçtiğimiz haftaya oranla 4 kat daha fazla paylaşıma konu olan dizi ile ilgili sahneler sık sık sosyal medyaya yansıdı.

Seksenler yeniden ekranda

Uzun bir süre TRT 1’de yayınlanan ve tekrarlarıyla bile yüksek izlenme oranlarına ulaşan Seksenler dizisi, Perşembe akşamları yeni bölümleriyle, aynı kanalda ekrana gelmeye başladı.

Seksenli yıllarda yaşananları ekrana getiren ve bugünle de bazı kıyaslamalar yapılan dizi, çoğunlukla aynı kadroyla izleyiciyle buluştu.

Dizinin yeni bölümünde, bir süre önce hayatını kaybeden Rasim Öztekin de unutulmadı.

TRT Genel Müdürü, İbrahim Eren de kendi sosyal medya hesabından, hem dizinin ekrana döndüğünü duyurdu hem de Rasim Öztekin’i andı.

İşte, diğer yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Seksenler TRT 1 #Seksenler 3.400
12 Arka Sokaklar Kanal D #ArkaSokaklar 1.700
13 Kefaret Fox #Kefaret 1.500
14 Bozkır Arslanı Celaleddin ATV #BozkırArslanıCelaleddin 1.200
15 Kahraman Babam Show Tv #KahramanBabam 1.000