Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yeni sosyal medya platformu Clubhouse

Sosyal medyaya olan ilgi hızla artarken, kullanıcı alışkanlıklarına göre değişen yeni platformlar geliştirilmeye devam ediyor. Şu sıralar çok konuşulan Clubhouse da bunlardan biri.

Haftalık 2 milyon kullanıcı

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan Clubhouse, haftada 2 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Türkiye’de de kullanıcıları bulunan yeni uygulama, Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirildi.

Sosyal medya kullanıcılarının alıştığı gibi yorumların texte veya fotoğrafa çevrildiği bir uygulama olmayan Clubhouse, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformu. Uygulamada, kullanıcılara ilgilerini çeken konulardaki sohbet odalarına dahil olup, sesli etkileşim yoluyla tartışmalara katılma imkanı sağlanıyor.

Diğer sosyal ağlardan farklı olarak, beklemeden platforma üye olmak için, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak şart.

Henüz IOS kullanıcılarının kullanabildiği platformda Twitter ve Instagram hesapları da profile eklenebiliyor.

Medyada yer buldu

Clubhouse şu sıralar, Türkiye’de de oldukça popüler. Gazete, internet sitelerinde haber olan yeni uygulama, Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının 25 bin paylaşımına yansıdı.

İşte Türkiye’de de kullanıcılarının bulunduğu Clubhouse ile ilgili bazı sosyal medya paylaşımları: