YouTube test ettiği 15 saniyelik videolar ile TikTok’a rekabet ortamı oluşturuyor. Yeni özelliklerin test sonuçlarını açıklayan YouTube, mobil formatta tasarlanan yeni 15 saniyelik video formatını da duyurdu.

TikTok öne çıkıyor

Son zamanlarda, hızla yayılan ve sosyal medya mecraları arasında öne çıkan uygulama TikTok, diğer sosyal medya uygulamalarına önemli bir rakip konumuna geldi.

Bu da uygulamaların, TikTok stratejileri geliştirmesine sebep oldu. Video içerik konusunda iddialı olan YouTube, TikTok konusunda harekete geçti ve aynı video formatında yeni bir çalışma yaptı.

YouTube kullanıcıları, yeni özellik kapsamında, mobil yükleme akışında gördüğü “video oluştur” seçeneğiyle, TikTok’taki gibi, kayıt butonuyla video kaydedebilecek. Bu videolar da YouTube’da birleştirilerek, tek parça halinde platforma yüklenebiliyor.

Yeni uygulamada, YouTube’de 15 saniyeden uzun video kaydetmek isteyenler, artık bunu gerçekleştiremeyecek. Kullanıcılar, bunun yerine video içeriklerini telefonla kaydedip platforma yükleyecek.

Yeni süreçte, TikTok’un kullanıcılara sunduğu, diğer özelliklerin YouTube’a eklenip eklemeyeceği merak konusu. Çünkü TikTok kullanıcılarının, bu uygulamayı tercih etmesinin, farklı bir çok nedeni var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir