Bir süre önce kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmak üzere Shorts özelliğini geliştiren Youtube, bu uygulama ile ilgili yeni bir detay daha açıkladı. Youtube Shorts’a seslendirme özelliği geliyor.

YouTube, yakın zamanda Shorts için içerik üretenlerin daha fazla para kazanmasını sağlayacak bir hamle yapmıştı. Platform, şimdi de Shorts uygulamasına yeni bir özellik getirdiğini açıkladı. Yeni özellik, yine TikTok’taki sevilen bir özelliğe benzer olmasıyla dikkat çekiyor. TikTok ile başlayan ve ardından tüm sosyal medyaya yayılan seslendirme özelliği Shorts’a da eklenebilecek.

Şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan özellik, içerik üreticilerinin kaydettikleri videolara seslendirme kaydedip eklemesine olanak tanıyor. TikTok’ta da sık sık gördüğümüz bu seslendirmeler, bir yemek videosundaki talimatlar, komik videolara reaksiyonlar ve daha birçok farklı içerikte kullanılabiliyor.

Youtube Shorts Seslendirme özelliğinin kullanımı:

1- Youtube Shorts içeriği hazırlanmalı ve kaydedilmeli

2- Ekranın sağ alt kısmında bulunan tik işaretine tıklanmalı

3- Seslendirme kısmına basılmalı ve ses kaydedilmeli

Ayrıca, platform, yapılan seslendirmelerin geri alınmasına ve yeniden kaydedilmesine de olanak tanıyor.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir