Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yukarı kaydır özelliği kaldırılıyor

Instagram’da sık sık karşılaştığımız “yukarı kaydır” seçeneği format değiştiriyor. Özellikle tanıtım amaçlı kullanılan, hikayeye bağlantı eklenmesi sonrası kullanıcıların “yukarı kaydırarak” bağlantıya ulaşmasını sağlayan uygulama kaldırılacak. Bunun yerine, hikayeye eklenen bağlantılar özelleştirilebilir bir sticker’a eklenecek.

Video ve fotoğraf ekleme özellikleriyle, günden güne kullanıcısı artan ve alışveriş üzerine birçok uygulaması bulunan popüler sosyal medya platformu Instagram, hikayeler kısmında, hem kullanıcıların hem de içerik üreticilerinin çok tercih ettiği özellikte değişikliğe gidiyor. Kullanıcılar, takipçilerini hikayelerine ekledikleri bağlantıya yönlendirmek için artık “yukarı kaydır” demeyecek.

Sticker’a tıklanacak

Yeni uygulama ile birlikte kullanıcılar, hikâyede yer alan bağlantıya ulaşmak için parmaklarını yukarı kaydırmak yerine hikâyeye eklenen sticker’a tıklayacaklar. Instagram, bu değişimde; hikâye oluşturma deneyimini kolaylaştırma ve daha fazla yaratıcı seçenek sunma gibi amaçları olduğunu açıkladı.

Hikâyelerde bağlantılar için eklenecek olan sticker, hikâyeyi atan kişiler tarafından özelleştirilebilecek.