DigiLUP yerli dizilerin sosyal medya yansımalarını araştırdı.

Geçtiğimiz hafta ikinci sırada bulunan Kanal D’nin yaz dizisi Afili Aşk, bu hafta DigiLUP verilerine göre, 307 Bin 777 paylaşıma konu oldu ve geçen haftanın birincisi Erkenci Kuş’u geçerek liderlik koltuğuna oturdu.

Son bölümünü yayınlayarak final yapan, Can Yaman ve Demet Özdemir’in başrollerini paylaştığı Erkenci Kuş ise bu hafta 197 Bin 455 iletide yorumlandı. Yayınlandığı saatte TT olan dizi finaliyle ilgili başrol oyuncusu Can Yaman’ın yaptığı paylaşım en çok etkileşim alan paylaşımlardan oldu.

Geçen hafta 5. Sırada olan Kimse Bilmez dizisi 2 basamak birden tırmanarak 3.lüğe yükseldi. MTM Medya Takip Merkezi Profesyonel Dijital Medya Dinleme Servisi DigiLUP verilerine göre, dizi bu hafta 35 Bin 988 paylaşım aldı.

İlk 5 içindeki sıralamalar değişse de ilk 5 içindeki diziler değişmedi. Ekranlara yıllar sonra bir internet yayıncısı üzerinden dönen Behzat Ç bu hafta da ilk 5 içinde yer aldı. Erdal Beşikçioğlu’nun hayat verdiği karakterden ismini alan dizi bu hafta 14 Bin 578 paylaşımda konuşuldu.

Geçen haftaya göre ilk 10 değişmezken, çıkışta olan diğer diziler; Canevim, Hakan Muhafız olurken, paylaşımı azalarak inişe geçen diziler ise Tek Yürek ve Benim Tatlı Yalanım oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir